Valentýnské dárky se mohou časem okoukat. Vždyť je to pořád to samé… čokoláda, pugét, plyšoví medvědi a nebo ideálně žádost o ruku. Co ale tento Valentýn pojmout jinak a originálněji? Máme pro vás rovnou 14 tipů na perfektní Valentýn, který bude o nezapomenutelných zážitcích, momentech překvapení a skutečné romantice. 

1. Napište jeden druhému romantický dopis

Možná si říkáte „miluji tě“ každý den, možná jen párkrát týdně. Tak či tak tahle fráze umí snadno zevšednět. Dejte dohromady pár vět o tom, proč jeden druhého milujete. Dopis můžete pojmout jak chcete – jako básničku, jako písničku nebo prostě jako dopis. Vyhněte se klišé a buďte konkrétní. Vytáhněte nějakou vzpomínku, která vás hřeje u srdce nebo moment, kdy jste byli rádi, že vám byl/a partner/ka nablízku. Takový dopis rozbuší srdce vaší lásky víc než obří plyšový medvěd s nápisem I love You na břiše.

2. Fondue, domácí sushi či raclette

Láska prochází žaludkem – to se ví. Začněte ji budovat už v kuchyni. Abyste u plotny nestrávili dvě hodiny, zlehčete si přípravu romantické večeře a pořiďte si set na přípravu sushi, fondue nebo raclettu. Na přípravě se budete podílet spolu, nasmějete se u toho a odměnou vám budou spokojená bříška.

3. Hrajte si

Že neexistují skvělé hry pro dva hráče? Ale existují! A vůbec nemáme na mysli Prší nebo šachy. Existují jak erotické hry pro páry, které ve vás probudí možná již vyhaslou vášeň, tak například Smysluplné otázky, díky nimž se lépe poznáte. Když si k tomu otevřete lahvinku ovocného vína a objednáte třeba pizzu, tak se o Valentýnu rozhodně nudit nebudete.

4. Vytvořte si párové album z oblíbených vzpomínek

Máte v telefonu tolik společných fotek, že se v nich už ztrácíte? Nechte si ty nejlepší vytisknout a Valentýn věnujte tvorbě fotoalba. Použijte pestrobarevné washi pásky, přidejte vtipné popisky, vzpomínejte a bavte se. Díky této aktivitě si uvědomíte, kolik krásného jste spolu už zažili a prohloubíte tím lásku jeden k druhému.

5. Zopakujte si první rande

Když si vzpomenete na vaše první rande, zasněně vzdycháte a nejraději byste se do toho momentu vrátili? Není nic snazšího než si ho zopakovat. Nevíte, jak na to? Inspirujte se filmem Tenkrát podruhé. Vybavte si co nejvíce detailů od oblečení přes jídlo po témata konverzace. Co nepůjde zopakovat, to jednoduše nahraďte. Prioritou není stoprocentní přesnost, ale abyste se u toho dobře pobavili.

6. Naplánujte “detektivní” hru

Valentýnský dárek pro miláčka už máte, ale nechcete ho předat jen tak z ruky do ruky? Proměňte darování v hru a nechte partnera/partnerku, ať svůj dárek najde (schovejte ho doma, na zahradě…), uhádne (křížovka, pantomima…) nebo získá za splnění úkolu. Jen bacha, abyste sami nezapomněli, kam jste dárek k Valentýnu schovali.

7. Raz, dva, tři – ča ča ča!

Ze vzpomínek na tanečních má většina z nás osypky. Kdo by se dobrovolně nutil do lekcí tance? Tentokrát tu bude ale jiné a mnohem lepší. Můžete si totiž vybrat jak tanec, tak místo, ale hlavně partnera. Lekce tance vás vytáhnou z rutiny, budete si blízko a třeba objevíte nový způsob, jak spolu trávit volný čas.

8. Noc pod širákem

V únoru je sice ještě zima, ale takové tulení ve spacáku má neuvěřitelné kouzlo. Pokud vás nízké teploty neodradí, vyrazte na noc pod širákem a ňufejte se pod hvězdným nebem. A kde jsou vidět hvězdy? Mezi nejoblíbenější místa patří hřeben Gruň, osada Jizerka, Visalaje nebo třeba Kuks.

9. Vezměte pejsky z útulku na procházku

Uvažujete o čtyřnohém kamarádovi, nebo prostě jen milujete psy? Vyrazte na valentýnskou procházku s pejskem z útulku. Prakticky v kterémkoliv útulku to (po předchozí domluvě) umožňují. Spojíte romantickou procházku s dobrým skutkem. A kdo ví, možná že s vámi nakonec pejsek odejde domů.

Valentýnská procházka s čtyřnohým kamarádem bude příjemnou změnou.

10. Založte valentýnskou tradici

Považujete Valentýn za komerční svátek a odmítáte ho slavit? Tak ho neslavte a vymyslete si na 14. únor vlastní svátek, který bude jen a jen váš. Pojmenujte si ho, jak chcete a vymyslete si k němu originální tradice. Třeba Pyžamový den, Svátek šílených účesů nebo Den sv. Nicnedělání. Fantazii a šílenosti se meze nekladou.

11. Domácí divadlo. V hlavní roli: vy dva

Buďte na chvíli někým jiným a zahrajte si scénu z vašeho oblíbeného filmu. Vytiskněte si scénář, dejte dohromady kostým, naaranžujte obývák. Ať už to bude scéna z Titanicu, Matrixu nebo Harryho Pottera, neskutečně se u toho nasmějete. Náš tip: Pro vášnivý Valentýn doporučujeme scény z Jamese Bonda, Sladký život nebo třeba Pan a paní Smithovi.

12. Výlet do neznáma

Je vám jedno, kde jste, hlavně když jste spolu? Dříme-li ve vás obou dobrodruh, prostě nasedněte na první vlak, který pojede nebo zabodněte prst do mapy a tam kupte letenku. Na tak dobrodružný Valentýn jen tak nezapomenete.

13. Omámení smyslů

Ty nejlepší vzpomínky se pojí se smysly. Zajděte na degustaci vína nebo čokolády (nebo obojího), dejte si rande v kavárně POTMĚ nebo se objednejte k parfumérce a nechte si namíchat osobní parfém, který bude šitý na míru vaší osobnosti.

14. Netradiční zážitky

Noc ve válečném bunkru, noc v ZOO, masáž od profesionálního maséra u vás doma, úniková hra, barmanský kurz, kurz lukostřelby… Netradičních zážitků pro páry existuje mnoho. Záleží jen na tom, jak velcí jste blázni a kolik chcete za Valentýna utratit. V první řadě ale myslete na to, že Valentýn není o co nejdražším dárku, ale o společném času, který je cennější než cokoliv jiného.