Temnoplodec černoplodý, arónie, černý jeřáb… Že jste o něm ještě vůbec neslyšeli? To je dost možné, ale určitě jste ho už potkali u silnice nebo na něčí zahrádce. Keř arónie totiž roste snad všude. Málokdo se ho ale bojí sbírat v domnění, že se jedná o jedovaté bobule. Přitom jsou naopak zdraví prospěšné a nadupané nejrůznějšími vitamíny a antioxidanty. Jejich pravidelnou konzumací si můžete ulevit od leckterého neduhu. Navíc v lákavé tekuté formě.

1. Bojovník nejen proti civilizačním onemocněním

Jód, draslík, hořčík, vápník, fosfor, esenciální a neesenciální aminokyseliny, kyselina citronová a jablečná… Máme pokračovat? Bobule arónie jsou zkrátka cenným zdrojem mnoha zdraví prospěšných látek, které jsou skvělými pomocníky v boji s civilizačními nemocemi jako je vysoký tlak, stres, nedostatečnost imunitního systému či usazování cholesterolu.

Bobule navíc mají vysoký obsah červených barviv. Především antokyany a flavonoidy působí jako antioxidant a chrání naše buňky. Arónie má těchto látek 5x více než hrozny! S pomocí těchto bobulí také posílíte svou obranyschopnost. Vitamín C společně s obsaženým rutinem a již zmíněnými flavonoidy podporují propustnost, pevnost a pružnost cévních stěn.

2. Rozproudí krev v žilách a nakopne flow

Bobule arónie obsahují spoustu vitaminu K, který účinně spravuje vysoký krevní tlak a dohlíží na správnou srážlivost krve. Také reguluje činnost štítné žlázy, při její snížené i zvýšené funkci a v neposlední řadě chrání před onemocněním srdce. Pracujete-li často na počítači, neměli byste si nechat účinky arónie uniknout. Regeneruje totiž zrak, ulevuje organismu od záření monitoru a dokonce zlepšuje paměť a soustředění. Léčbu vínem z černých jeřabin nechte ale raději na doma, váš šéf by pro všechny ty super účinky nemusel mít tolik pochopení.

3. Jak s jistotou poznat arónii

Bobule arónie mají tmavou barvu podobnou lesním borůvkám, mají velikost hrachu a na keři vyrůstají paprskovitě z jednoho bodu. Arónii můžete poznat i podle listů, které jsou jednoduché a s vroubkovanými okraji.

Plody arónie poznáte s jistotou podle velmi tmavé barvy i podle velikosti bobulí (připomínají hrášek).

 

4. Super odolná bobule

Aronie nepotřebuje během pěstování téměř žádnou chemickou ochranu. Neohrozí ji žádní škůdci ani nemoci a když spadne na zem, ještě dlouho zůstane zdravá. Odolná je i proti mrazu a dokáže přežít dokonce i na Sibiři. Pokud chcete pěstovat arónii na zahradě, dařit se jí bude na slunném až mírně stinném místě. Nevadí jí vlhká ani mírně promočená půda, ale dokonce jí nevadí ani mírné sucho. Když arónii dopřejete kvalitní hnojení a zálivku, odmění se vám zdravými plody už v druhém roce od výsadby!

5. Indiánská pochoutka nejen pro slavnostní příležitosti

Už severoameričtí indiáni věděli, jak moc je arónie zázračná. Bývala součástí jejich zimního jídelníčku, kdy ji přidávali do směsi známé jako pemmican. Směs připravovali z bobulí arónie a z toho, co bylo zrovna po ruce, takže ze sušeného masa bizonů, losů či jelenů a to celé smíchali s tukem. Takto vydatná směs byla jako stvořená na lovecké a válečné výpravy. Když se slavilo, tak pemmican vylepšili ovocem, třeba brusinkami, borůvkami nebo třešněmi.

6. Arónie je vhodná i pro těhotné ženy

Arónie obsahuje kyselinu listovou, která pomáhá s tvorbou červených krvinek a také správnému vývoji plodu. Teď mluvíme především o účincích samotných bobulí, i když čím dál více doktorů doporučuje těhotným ženám malé množství kvalitního červeného vína. My doporučuje zkusit bobule zpracovat do džemu, sirupu nebo jen tak s medem.

7. Co připravit z arónie? Téměř všechno!

Arónie je všestrannou ingrediencí. Ani tepelnou úpravou neztrácí na hodnotě, snižuje se pouze obsah vitamínu C. Pokud sbíráte arónii právě proto, doporučujeme konzumovat ji čerstvou nebo ji uchovávejte v mrazáku. Jinak ale najdete pro arónii v kuchyni mnoho využití. Na jaře vám budou její květy zdobit kuchyň nebo jídelní stůl. Jakmile dozrají plody, můžete z arónie vyrobit třeba

  • marmeládu nebo džem,
  • domácí aróniovou šťávu,
  • sirup či likér,
  • sušenou arónii do kaše nebo müsli,
  • domácí zmrzlinu,
  • smoothie spolu s dalším ovocem
  • a samozřejmě víno.

Už jste ochutnali arónii nebo ji dokonce pěstujete? Pochlubte se nám v komentářích!