Vítejte v pekle, do kterého se sami těšíte. Jste příznivce pikatní chuti, zkušený chillař nebo blázen, co požírá ty nejpálivější chilli papričky?
Posuňte svou úroveň o kus dál, tyto červené potvory vám v tom pomohou.
A nebudeme lhát – pěkně se u toho zapotíte.

Chilli papričky jsou pořádná čísla, a to doslova. U každé z nich najdete takzvané Scovilleho jednotky pálivosti (SHU). Ty udávají, jak moc vám daná paprička naloží. Opravdu doporučujeme, abyste se jako začátečník držel okolo 5 tisíc, protože ty statisícové nebo miliónové potřebují ocelové chuťové buňky! Na jaké papričky si troufáte vy?

 

Král(ovna) pikantnosti

Pikantní a lehce pálivé milujete, tabasco vám zatím stačí po kapkách. Postupně zvedáte svou toleranci a začínáte chápat, co na tom ty lidi mají. Několika bolestivými zkušenostmi zjistíte, že chilli pálí dvakrát – jednou u stolu, podruhé na toaletě. Pánové také vědí, že hned po konzumaci je neradno čůrat ve stoje. Raději si sedněte, ať ruce zůstanou v bezpečné vzdálenosti od citlivých míst.

Papričky vaší úrovně:

  • Aji Panca – Takhle si představujeme, že voní Peru! Aji Panca má lehce uzenou chuť s ovocnými podtóny a obsahuje pouhých 500-2 500 jednotek pálivosti. Proto ji doporučujeme jako odrazový můstek do světa chilli.
  • Ancho / Poblano – Tyto mexické chilli papričky připomínají chutí naše švestky nebo rozinky. Jejich 2500 jednotek pálivosti se rozjede pozvolna, takže se hodí do různých omáček.
  • Chipotle – Už si troufáte na další level? Zkuste na rozehřátí uzenou chilli papričku Japaleno, s poctivou náloží 10-23 tisíc jednotek. Podobnou sílu má silná tabasco omáčka nebo maďarská feferonka. Hola hola, Mexiko volá!

Tip Rybízáka: Umytí rukou po vaření s chili opravdu nestačí. Buď pracujte v rukavicích, nebo alespoň odložte “riskantní” aktivity jako nandávání kontaktních čoček. Ověřili jsme za vás, bohužel…

 

Pokročilý chillař

Jídlo bez chilli vám připadá naprosto bez chuti. Sušené si ho sypete na ranní hemenex, v guláši necháváte louhovat celé kusy, váš večerní obložený chleba zdobí červená kolečka se semínky. Mezi vašimi známými jste dávno za blázna – tam, kde ostatní umírají, vy si šmakujete.

Papričky vaší úrovně:

  • Birds eye – Původně pochází z jihovýchodní Asie, ale tato dávka je z afrického Malawi, kde se jí přezdívá “africký ďábel”. Nejspíš proto, že vám polezou oči z důlků z jejích 50-100 tisíc jednotek pálivosti. Doporučujeme ji nechat rozvinout v marinádách, omáčkách nebo guláších.
  • Habanero – Je čas se posunout výše? Tady máte luxusních 100-350 tisíc jednotek pálivosti. Habanero připlula až z dalekého mexického Yukatánu, aby vám ukázala, zač je toho čili.

Tip Rybízáka: Nastal čas si pořídit speciální prkénko na chili papričky, ať svými chutěmi nezabijete zbytek rodiny.

 

Poslední přeživší

Svůj optimismus čerpáte z chilli. Není divu – když přežijete brutální útok papriček, rázem se vám srovnají životní priority. Pálivé papričky jíte nejen k jídlu, ale jen tak čistě pro zábavu. Libujete si, že vás kousek červené zeleniny totálně odrovnal, a berete jako přirozenou součást života, že vás to “na velké” pálí. Pravděpodobně vás baví různé výzvy, kdo dá pálivější papričku. Tady už přestává veškerá legrace a začíná regulérní sport!

Papričky vaší úrovně:

  • Trinidad Scorpion Moruga – V roce 2012 ji Chile Pepper Institut prohlásil za nejpálivější papričku na světě, Guinnessova kniha rekordů ale rekord nepotvrdila (myslíme, že s jednotkami 1-2 miliony tedy klidně mohla!). Škorpionská nálož původem pochází z karibského Trinidadu. Naše várka přijela z Taiwanu, kde se jí očividně VELMI daří!
  • Naga Bhut Jolokia – “Maminka” světového rekordmana má v sobě sílu milion jednotek… a my jí přezdíváme biologická zbraň. Domorodci v severovýchodní Indii si ji rozmazávají na ploty nebo ji používají do dýmovnic jako ochranu proti divokým slonům. Pořádný pepřák…
  • Carolina Reaper – Tohle je momentálně nejpálivější chilli paprička na světě! Vznikla křížením dalších rekordmanů v pálivosti, kterými jsou papričky Habanera a Bhut Jolokia. Tadááá, povedlo se jí nadělit 2 miliony jednotek! Carolina vás nejdřív navnadí sladkou ovocnou chuť s tóny čokolády a skořice… a pak zaútočí naplno. Připravte si kameru, bude to pořádný útok!

Tip Rybízáka: Co vašemu bráchovi nebo kamarádovi k Vánocům? Nejpálivější chilli papričky se postarají o pořádný fičák.