Z rádia, z televize, z vánočních playlistů… Odevšud zní ty stejné vánoční hity každý rok stále dokola. Nic proti Mariah Carey nebo Wham!, ale existují i další krásné vánoční písničky, které sice nejsou tak profláklé, ale stojí za poslech. A my je našli! Až se přejíte klasických vánočních hitů, tyhle songy přijdou vhod.

Christmas All Over Again – Tom Petty & The Heartbreakers

Jestli vás baví hudba od Beatles, případně soundtracky z filmů jako je Sám Doma, Deník Bridget Jonesové či Past na rodiče, tak se nadchnete i pro tuhle vánoční písničku. Christmas All Over Again má všechno, co od vánoční písně čekáte. Má svižné tempo, zpívá se v ní o vánočním období a zvuky zvonů a činelů kapela nešetří. K balení vánočních dárků je podle nás ideální.
That’s Christmas To Me – Pentatonix

Americká a capella Pentatonix, která je velmi oblíbená i v našich končinách, je svými nejen vánočními remaky proslulá. I ty nejslavnější hity zní v jejich podání nově, originálně a neoposlouchaně. My jsme si vybrali píseň That’s Christmas To Me, která ale pochází z jejich vlastní dílny. Tento song nádherně vyjadřuje podstatu Vánoc, je pomalý a bez okázalého hudebního doprovodu. Pokud se chcete naladit na pravou vánoční pohodu nebo si pustit něco příjemného k pečení vánočního cukroví, pak doporučujeme právě tuhle vánoční písničku.
Lindsey Stirling – Christmas C’mon (ft. Becky G)

Jedna z nejslavnějších amerických houslistek Lindsey Stirling a zpěvačka a rapperka Becky G se daly o Vánocích dohromady a vznikla z toho svižná vánoční písnička. Jestli hledáte vánoční songy, které vám zpestří vánoční úklid nebo rozvlní boky hostů na vánočním večírku, Christmas C’mon je jistota!
Katy Perry – Cozy Little Christmas

Jestli jste o Vánocích ve stresu z toho, že nic nestíháte, pusťte si Katy Perry. Hodně pozitivní a tak akorát romantická vánoční písnička plná rolniček a trumpet, vám připomene, že Vánoce nejsou o drahých dárcích, ale o lásce a společných chvílích. Vždyť ten pocit, že jste o Vánocích s tím, koho milujete, je k nezaplacení a nenajdete ho v žádném obchoďáku!Somethin’ Stupid – Frank Sinatra

Zatím jsme vám vnucovali jen samé modernější hity, tak to teď napravíme a nabídneme vám 60. léta. Somethin’ Stupid, jehož originálním autorem je C.Carson Parks, sice nikdy nebyl tak úplně vánoční song, ale zpěvák Robbie Williams se v roce 2001 postaral o změnu, když ho nazpíval spolu s herečkou Nicole Kidman. Somethin’ Stupid se najednou stalo vánočním hitem č. 1 ve Velké Británii a dnes píseň najdete ve většině vánočních playlistech. Nám osobně se ale nejvíc líbí verze od Franka Sinatry, protože jeho hlasu prostě nejde odolat!
Jamie Cullum – Christmas Never Gets Old

Na vlně jazzu ještě chvilku zůstaneme. Tahle vánoční písnička od jazzového pianisty a zpěváka Jamieho Culluma nás hodně baví! Píseň vypráví o tom, že Vánoce nikdy neomrzí, i když je to každý rok ta stejná písnička, složená ze stále stejných vánočních tradic, barev a obličejů. Jestli to máte stejně jako Jamie, pak vám tenhle vánoční song hodně rychle přiroste k srdci. A navíc se u něj skvěle odreagujete v tom nebezpečně zrychleném vánočním shonu.
Last Christmas – Postmodern Jukebox (Wham! cover)

Postmodern Jukebox (PMJ) se proslavili předělávkami slavných hitů do různých vintage žánrů. Takové Wannabe od Spice Girls jako vintage cover zní neuvěřitelně a pomalu zábavněji než originál. Ale zpět k vánočním písničkám. I těch má PMJ na svém kontě slušnou zásobu. Jestli vás Last Christmas od Wham! už omrzelo, věřte, že verze od PMJ vás mile překvapí. Píseň vás jako mávnutím kouzelného proutku přenese do jazzového klubu ve třicátých letech, kdy se Vánoce kvůli prohibici zapíjely na tajňačku.
Winter Wonderland- Johnny Mercer & the Pied Pipers

Hledáte-li něco romantického a zároveň vánočně laděného, u čeho byste se svou láskou popíjeli víno a zasněně si hleděli do očí, víme, co si pustit. Winter Wonderland má minimálně 200 verzí, nás nejvíc nadchla ale ta od Johnny Mercer & the Pied Pipers z roku 1946. Svíčky, víno a tahle píseň – jestli se z téhle kombinace nepodlomí vaší lásce kolena, tak už nevíme!
Michal Hrůza – Sněhulák

A taky jednu českou vánoční písničku bychom sem mohli dát, což? V rádiích kolovala docela často, ale možná už jste na ni zapomněli, tak vám ji pro jistotu připomeneme. Písnička Sněhulák je doják jako blázen, a to i díky krásnému videoklipu, ze kterého dýchá romantika a vánoční atmosféra zároveň.
Wizzard – I Wish It Could Be Christmas Everyday

Milujete Vánoce tak moc, že byste je neradili prožívali každý den? Tak to byste si rozuměli s anglickou glam rockovou kapelou Wizzard. Ve své nejslavnější písni I Wish It Could Be Christmas Everyday zpívají o tom, jak by bylo skvělé, kdyby Vánoce byly každý den. Když si odmyslíme fronty 23. prosince v obchodech, zpoždění vlaků pokaždé, když napadnou tři centimetry sněhu a povinné vánoční návštěvy, tak s nimi vlastně souhlasíme.
A jaké jsou vaše nejoblíbenější vánoční písničky?