Velikonoce se v mnoha kulturách po celém světě slaví nejen jídlem, ale také pitím alkoholu. Každá kultura má své vlastní tradiční nápoje, které se s tímto svátkem pojí a některé z nich bychom minimálně my uvítali také u nás. Které konkrétně? Tak se pohodlně usaďte a přečtěte si, co se o Velikonocích pije ve světě.

  1. Pivo v Německu

Možná nikoho nepřekvapí, že v Německu jsou Velikonoce spojeny s pitím piva. Jedním z nejoblíbenějších nápojů je “Maibock” neboli Májový kozlík, což je speciální ležák bavorského typu, který býval před sto lety oblíbený i u nás v Čechách. Pivo Němcům schovává velikonoční zajíček a oni pak pátrají po svém rezavém pokladu.

  1. Víno v Itálii

Ani Italové nejsou žádným překvapením. Co jiného by mohli o Velikonocích pít než víno? Tradiční italské červené víno “Chianti” je velmi populární během tohoto svátku a je často doprovázeno tradičními italskými jídly, jako jsou těstoviny a různé druhy sýrů.

  1. Whisky v Skotsku

Ve Skotsku jsou Velikonoce spojeny s pitím skotské whisky. Nejvíce se tu pije pravděpodobně nápoj zvaný “Hot Toddy”, což je tak trochu jiný čajíček z horké vody, medu, citronu, hřebíčku, skořice a skotské whisky. V chladném a deštivém Skotsku něco takového rozhodně bodne!

Hot Toddy rozhodně není nic pro princezny, ale o chladných Velikonocích krásně zahřeje.

  1. Raki v Řecku

V Řecku se během Velikonoc pije tradiční řecký nápoj “Raki”, což je čirá anýzová pálenka ze zkvašených vinných hroznů podobná italské Grappě. Tento nápoj se často pije během velikonočních slavností a je obvykle doprovázen tradiční řeckou kuchyní.

  1. Mead v Anglii

V Anglii je Velikonoce spojeny s pitím tradičního anglického nápoje “Mead”, což je vlastně medovina. Tento nápoj se pojí s keltskými tradicemi a často se pije během Velikonoc jako symbol obnovy a nového života. V některých částech Británie slaví Velikonoce popíjením tradičního punče nebo stále oblíbenějšího cideru.

  1. Káva v Brazílii

V Brazílii se slaví Semana Santa, svatý týden, během něhož se koná nespočet průvodů a provádí mnoho tradičních křesťanských rituálů. A hádejte, co tu pijí? Samozřejmě kávu! O Velikonocích tu pijí tzv. “café com leite”, což je vlastně latté.

A tohle pijeme v ČR! 🙂

  1. Sake v Japonsku

V Japonsku se během Velikonoc pije tradiční japonský nápoj “Sake”, což je rýžové víno. Tento nápoj se obvykle pije během Velikonočních slavností a je doprovázen tradiční japonskou kuchyní.

  1. Koktejly v USA

V USA se během Velikonoc často pije různé druhy koktejlů. Tradiční koktejly, jako je Mimosa, která se skládá z pomerančového džusu a šampaňského, jsou často servírovány při Velikonočních brunchích a oslavách.