Jahody, čokoláda a k tomu víno? Naprostý luxus! Připravte si z nich božský cheesecake a vsadíme se, že vaši drazí vám budou zobat z ruky.
Dort akorát připravte den předem, aby se pořádně vychladil a jahody byly správně ovíněné.

Suroviny pro 8 osob:

Korpus:
–  100 g čokoládových sušenek (Bebe nebo Oreo)
–  30 g rozpuštěného másla
–  20 g cukru krupice
–  1 lžíce kakaa

Náplň:
–  300 g smetanového sýra
–  150 ml smetany ke šlehání
–  100 g čokolády (alespoň 50%)
–  2 celá vejce
–  2 lžíce kakaa
–  2 lžíce cukru krupice
–  1 lžička vanilkového extraktu
–  1/2 lžičky soli

Macerované (ovíněné) jahody:
– 250 g jahod
– 150 ml ovocného vína, doporučujeme Pomerančové víno
– 50 g třtinového cukru
– 2 hvězdičky badyánu

Sušenky rozdrťte na prášek, zalijte rozpuštěným máslem, přidejte cukr, kakao a směs pečlivě promíchejte. Formu na cheesecake o průměru 20 cm vyložte pečicím papírem.

Do formy vsypte sušenkovou směs, mírně ji udusejte a formu dejte vychladit do lednice. Čas nalít si dvojku vína a pokračovat v receptu. 🙂

Čokoládu rozpusťte ve vodní lázni. Nechte mírně zchladnout. Mezitím smetanový sýr prošlehejte s cukrem, vanilkovým extraktem, solí a kakaem. Přidejte do čokosměsi smetanu, krátce prošlehejte, vmíchejte vejce jedno po druhém a nakonec přidejte rozpuštěnou čokoládu. Vznikne vám jednolitá náplň.

Troubu předehřejte na 150 stupňů, bez horkovzduchu. Sušenkový korpus dejte péct na 5 minut.

Na předpečený korpus nalijte čokoládovou hmotu, uhlaďte a pečte dalších 30 minut. Odolejte pokušení a troubu během pečení neotevírejte. Teprve po upečení mírně otevřete dvířka a cheesecake tak nechte odpočinout ještě 1 hodinu v troubě a potom v pokojové teplotě.

Jahody si nakrájejte na měsíčky. Všechny suroviny na macerování dejte do misky a promíchejte. Přidejte jahody, zakryjte fólií a nechte přes noc odpočívat v lednici. Cheesecake nechte zcela zchladnout a dejte ho také do lednice. Čas na další sklenku pomerančového vína a odpočívat do rána.

Druhý den slijte marinádu z jahod do hrnce a nechte vypařit alkohol na mírném ohni, dokud vám nevznikne hustější sirup. Hvězdičky badyánu vyjměte ze sirupu a nechte ho zchladnout. A pak už jdeme do finiše – vychlazený cheesecake poklaďte jahodami. Nakonec vše přelijte vzniklým sirupem z jahod a vína. Dort se bude krásně lesknout.