Odrazuje vás od cuvée fakt, že je vyrobené z více odrůd vína? Dejte mu šanci! Je top opravdu kvalitní víno, které je pro vinaře něco jako mistrovské dílo. Musíte mít ale štěstí na láhev nebo alespoň na vinotéku, kde vám dobře poradí. My jsme se “kyvéčku” podívali na ̶z̶o̶u̶b̶e̶k̶  korek a poradíme vám, na co se při nákupu zaměřit a kdy dát od láhve raději ruce pryč.

Co je cuvée?

Cuveé [výslovnost: kyvé] nebo také kupáž vzniká scelováním dvou až tří odrůd hroznů, rmutů a moštů. Někdy je ale pouze kombinací hotových vín z různých odrůd a ročníků. Cílem je dosažení harmonie konečného produktu. Vinaři tímto způsobem potlačují nedostatky některé odrůdy a vyzdvihují přednosti jiné. Celkový dojem z cuvée je pak lepší, než u jednotlivých vín před scelováním.

Zatímco třeba burčák je pro Francouze něco nepřípustného, kupáž se u nich pije ve velkém. Vždyť samotné označení cuvée pochází z francouzského slova “cuve” (v překladu káď/nádoba). Například v jižní částí Francie v údolí Rhôny nebo v Bordeaux byste o jednodruhové víno zavadili jen náhodou.

Jen tak pro zajímavost: Cuvée je možné vyrobit nejen z vín z hroznů, ale klidně i z ovocného vína!

Výroba “kyvéčka” je hotová věda

Pro vytvoření žádoucího efektu se často scelují vína

  • sladší s kyselejšími,
  • méně alkoholická s těmi, která obsahují vyšší podíl alkoholu,
  • nebo méně výrazná s těmi plnými.

Někdy se scelují již hotová vína, jindy cuvée vzniká už při výrobě. Někdy se vína scelují spolu s moštem a rmutem. Rmut je hmota z rozemletých bobulí vinné révy, bez třapin a stopek, která vzniká při výrobě vína. Mošt se pak získává lisováním rmutu.

degustace vína typu cuvée

Cuvée je v mnoha vinařstvích rodinným tajemstvím. Dosáhnout chuťové harmonie trvá klidně i roky.

Kupáž není patok, ale velmi ceněné víno

Cuvée rozhodně je dobré víno, které navíc tvoří 50 % z celkové světové produkce. Jen mu nepoctiví vinaři, kteří za něj maskovali nekvalitní odrůdy, udělali zlé jméno. Řada lidí si proto myslí, že je směs vín ze zmetků nebo z náhodně vybraných odrůd, po kterých je ráno bolehlav. Opak je ale pravdou, kupáž je kvalitní víno a hlavně umění.

Vinař si pohrává s chutěmi, vůněmi i barvou, aby dosáhl dokonalé harmonie a ve vínu se snoubily ty správné chutě. Málokterý vinař, který dělá skvělé cuvée, se jen tak na potkání svěří s recepturou. Stejně jako v Kofole nebo Coca-Cole, i v mnoha vinařstvích je receptura rodinným tajemstvím. Možná vás proto ani nepřekvapí, že ta nejdražší a nejprestižnější vína jsou z velké části právě cuvée!

Jak poznáte dobré cuvée?

Samotné označení neříká o kvalitě vína nic. Je to jen informace pro spotřebitele, že víno bylo vyrobeno ze směsi vín. Kvalitu cuvée poznáte hlavně podle informací na etiketě. Vyšší cena nemusí být vždycky zárukou kvality. Zbystřete, pokud se dočtete, že vzniklo scelením bílého a červeného vína. To se v žádném případě nedělá. V láhvi kvalitního cuvée jsou maximálně tři tuzemské odrůdy jakostního vína z jedné vinařské oblasti, z nichž jedna odrůda je zastoupena alespoň z 85 %.

Skvělé cuvée umíme i my: