Jste přesvědčení, že celebrity pijí jen drahá vína a mají rozmazlené chuťové pohárky? Možná nejste daleko od pravdy. Vypátrali jsme oblíbená vína celebrit a zjistili, že některé víno dokonce vyrábí.

Oblíbená vína slavných mužů

Představitel Wolverina Hugh Jackman je velkým milovníkem vína a v jednom z rozhovorů zmínil, že nelpí na konkrétním druhu. Naopak rád objevuje a rozšiřuje si obzory. Jediné, co preferuje, jsou vína vyrobená v jeho domovině v Austrálii. Konkrétně si rád vychutnává australské víno značky Henschke produkované rodinným vinařstvím Hill of Grace Vineyards či Penfolds Grange.

Johny Depp přesně ví, co má rád. Jeho oblíbeným vínem je například Chateau Calon-Segur (lahve stojí kolem 6 000-18 000 korun) a nedá dopustit ani na Petrus a Chateau Cheval-Blanc. V jednom rozhovoru zmínil, že víno miluje proto, že je cenově dostupné a má na něj vždy náladu.

Oblíbená vína slavných žen

Držitelka Oscara Helen Mirren má skvělý vkus, ať už jde o módu nebo o víno. Její srdcovou záležitostí jsou italská vína, která jsou podle ní nejlepší na světě. V jedno rozhovoru zmínila, že její oblíbenou značkou vína je Negroamaro, vyrobené z odrůdy hroznů v italské Puglii. Překvapivě nejde o to nejdražší víno. U nás stojí pár stovek korun. Lásku k italským vínům přiznali také například Richard Gere (Brunello di Montalcino) a Michael Sheene (Nebbiolo).

Jaké víno ráda popíjí Sarah Jessica Parker? Herečka dává přednost středně plným růžovým vínům, které se hodí k lehkým letním večeřím. Nejspíše si z nabídky v restauracích nemohla vybrat, a tak spojila síly s Invivo Wines. Díky tomu spatřily světlo světa vína ideální k těstovinám a rybám. Překvapivě to nejsou vůbec drahá vína. Stojí od 13 do 25 dolarů.

Jakmile víno obsahuje jméno celebrity, stojí balík. To ale neplatí o víně S. J. Parker.

Do vína fušuje také Drew Barrymore. Ta sice vinici nevlastní, ale spojila se s kalifornským vinařstvím z oblasti Monterey. Na její počest vznikla vlastní řada vín například odrůdy Rulandské šedé. To se mimochodem pyšní hned několika medailemi a sama herečka ho má nejraději.

Víno od režiséra Kmotra i Stinga

Některé celebrity víno milují natolik, že si produkují vlastní, aby pily to nejlepší. Patří k nim například Francis Ford Coppola, režisér slavné mafiánské ságy Kmotr. Už od roku 1975 vlastní vinici v samém srdci Kalifornie. Jeho vína si pochvalují nejen celebrity, ale dokonce uznávaní vinaři i světoví degustátoři! Jeho srdcovkou, kterou jistě pěstoval víc než s láskou je víno Sofia Rosé, které pojmenoval po své dceři.

Známé osobnosti nejčastěji zmiňují italská vína a nedají na ně dopustit.

Beckhamovi: Miláčku, koupíš mi vinici?

Jó, Victoria Beckham, ta si žije! Vinici dostala jako dárek k čtyřiačtyřicátým narozeninám – samozřejmě od Davida. Kdo by to nechtěl, že? Oba si během Davidova působení v Real Madrid zamilovali španělská vína natolik, že si prostě založili vinici. Vína ale bohužel nikdo kromě rodiny neochutná. Komerční prodej slavní manželé zatím nezvažují. Mimochodem španělská vína preferuje také Michael Douglas, který v jednom rozhovoru doporučil Tempranillo.

Brad Pitt a Angelina Jolie: napínavý boj během rozvodu

To vína Brada Pitta a Angeliny Jolie mizela z pultů rychlostí blesku. Jejich francouzské vinice plodí bobule pro prvotřídní víno typické pro oblast Côtes de Provence zvané Rosé Chateau Miraval. Vína získala několik ocenění. První ročník byl dokonce vyprodán do 5 hodin od vypuštění první lahve na trh! Není divu, že se v době rozvodu o vinařství tak divoce soudili – celých šest let. Soud nakonec vyhrála Angelina.

Víno od Stinga: láska k italským vínům

Sting je proslulý svou vášní pro italská vína. Není proto divu, že své peníze investoval do vlastní farmy a vinařství ve Florencii, kde produkují víno podle zásad biodynamického zemědělství. Některá vína nesou názvy Stingových nejznámějších písní. Na farmě pak vznikají další produkty jako například med nebo olivový olej.

Ochutnali jste někdy víno od české nebo zahraniční celebrity?