Jasně že, nejlepší je vypít víno hned. Alespoň tak vám to řekne každý vinař. Jenomže někdy zkrátka potřebujete ráno brzy vstávat a bohatě vám stačí jedna až dvě sklenky. Na jak dlouho tedy s čistým svědomím uložit víno do lednice?

Dávám tomu vínu den, maximálně dva

V nejlepší kvalitě si ho opravdu vychutnáte ještě 1 až 2 dny po otevření. Samozřejmě neříkáme, že potom už víno dopít nesmíte. Jenom byste měli vědět, že zhruba po této době začíná oxidovat a pomalu se proměňuje ve vinný ocet. 

Poznáte to podle ztmavlé barvy, matného vzhledu a nakyslé chuti. Důležitou roli při rozhodování hraje fakt, že obecně vína s vyšším obsahem alkoholu či kyselin a také sladší vína odolávají oxidaci déle než ta lehká s nízkou kyselostí. 

Jak víno správně skladovat

Až si budete chtít víno uložit na lepší časy, skladujte ho v lednici na stojato. Tak se tekutina co nejméně setká se vzduchem, díky kterému dochází k nežádoucí oxidaci. Naopak neotevřenou láhev ukládejte vodorovně. Korek tak zůstane vlhký a bude tekutinu chránit před vzduchem.

Otevřené víno dopijte co nejdříve. A pokud vám zbyde, využijte ho při vaření.

Zbytek vína můžete také zkusit přelít do menší lahve se šroubovacím uzávěrem. Čím menší láhev, tím méně vzduchu. Je dobré vědět, že víno nasává pachy. Myslete na to, co všechno se v jeho blízkosti nachází. V žádném případě zde nenechávejte žádné čističe ani jiné chemikálie.

Co když víno nestihnu včas dopít?

Nemysleme hned na nejhorší, ale pokud se k vínu ani po pár dnech nedostanete, skvěle ho zužitkujete při vaření. Vyzkoušejte například jednoduchý quiche se slaninou na červeném víně. Obecně je víno skvělé na podlévání masa, ať už drůbežího, jehněčího či hovězího. 

Zbytek můžete také využít do dezertu. S jahodovým vínem připravíte například lehce opilou jahodovou roládu. A jestli zrovna nemáte čas ani na vaření, v menších nádobkách či formičkách na led si ho zamrazte a využijte později.