Víte, jaké víno vám chutná, a zaručeně rozeznáte bílé od červeného. Tím ale možná vaše znalosti končí. A představte si, že i pro takové věčné someliérské začátečníky máme snadný návod, jak se ve společnosti blýsknout a vybrat to nejlepší víno jak v obchodě, tak v restauraci.

 

Siri, co piješ?

Jistě vás nepřekvapí, že jednou cest k tomu, jak vybrat správnou lahev vína, vede přes mobilní aplikaci. S aplikacemi dnes vstáváme, cvičíme, plánujeme, jíme… tak proč bychom s nimi nemohli i pít? Každý someliér amatér ocení jednoduchou appku Vivino. S její pomocí jednoduše vyfotíte etiketu a už se před vámi otevírají brány do virtuálního vinného sklípku. Hodnocení zákazníků, doporučená cena, charakteristika chuti i místo původu. Kdo ovládá angličtinu, ten si může pročíst i detailnější recenze a mezi přáteli perlit nově nabitými znalostmi.

Pokud stojíte před regálem v supermarketu, ušetří vám aplikace Vivino mnoho času. Můžete si totiž vyfotit všechny viněty v regálu naráz. Stejně tak se snadno zorientujete ve vinném lístku v lepší restauraci. Vivino je tak skvělým pomocníkem na první rande, na kterém chcete zanechat dojem světáka a ostříleného vínoznalce.

 

Děkuji, raději brýle

Pokud nejste fanoušek elektronických zasahovačů do života, můžete se spolehnout na vlastní zrak – viněta by vám totiž měla říct vše, co potřebujete o víně vědět. Zajímat vás jistě bude původ vína a název odrůdy. Pokud už máte v životě něco odpito, možná již tušíte, zda jste ryzlinkový nebo rulandský typ. Z údajů o obsahu cukru vyčtete, zda je víno suché, polosuché či sladké a můžete tak upřednostnit preferovanou variantu.

Pokud je na etiketě vyznačena informace, že se jedná o víno s přívlastkem pozdní sběr, jedná se o vyšší kategorii vín. Takové víno neobsahuje žádné příměsi a je vyrobeno z velmi vyzrálých hroznů. Proto je chuť odrůdy ve víně patrnější než v jiných. A navíc, pokud na večírek přinesete víno s přívlastkem nebo medailí, nebudete za škrta.

 

O víně vám hodně prozradí také etiketa. Obsah cukru nebo oblast by měly být základními informacemi každé láhve vína.

Líná huba, …

Ptejte se! Ale nepočítejte s tím, že v supermarketu nebo v klasické restauraci někdo s výběrem vína opravdu poradí. Proto doporučujeme nakupovat i pít tam, kde zaměstnanci vínem žijí a dokázali by o něm vykládat dlouhé hodiny. Malé vinotéky, kde můžete různé odrůdy vína před objednáním ochutnat a popovídat si o nich, jsou zárukou dobrého výběru, ale také hodnotných informací, díky kterým se můžete ve víně začít orientovat i vy.

Pokud si chcete na víně pochutnat někde venku, vyhněte se „zaručeně italským“ restauracím, které mají v nabídce pizzu hawai a raději se zkuste uchýlit do specializovaného podniku. Ale i tady platí „není vinárna jako vinárna“. Sudové bolehlavy za 50 korun litr mohou zpříjemnit večer, ale rozhodně vám zkazí ráno. Vyberte si podnik, kde nabízejí i dražší vína, a jejich provozovatelé jsou schopni vyprávět příběhy o jejich původu, způsobu pěstování i vhodném párování. Tak poznáte opravdového srdcaře a užijete si chuť i buket vína v jejich ryzí podobě. A bez následků.

 

Pan Someliér

Pokud víno milujete a opravdu se chcete ponořit do tajů hroznů, neváhejte se přihlásit na someliérský kurz. Základní školení se dá pořídit už za 3.000 Kč, víkendové intenzivní kurzy přímo ve vinařství a zakončené zkouškou se mohou vyšplhat až na 20.000 Kč. Ale pokud je to vášeň, není žádná cena dost vysoká.

Přejeme Vám šťastnou ruku při výběru a doufáme, že již dnes máte notýsek, kam si zapisujete své zkušenosti s odrůdami, vinařstvími a ročníky. Tak se totiž můžete stát sami pro sebe tím nejhodnotnějším výchozím materiálem pro výběr vína.