Venku šedivo, den se zkracuje… a je to čím dál horší! Vyzrajte na podzimní chmury bez přemáhání.
Někomu pomůže domácí pečený čaj z jablek nebo hrušek, jiného tutově probere sauna nebo Netflix.

Něco na sebe

Podzimní nečas se snáší mnohem lépe, když máte parádní kabát, do kterého se těšíte (a máte k němu i sladěnou šálu). Ověřeno!

Útok na kuchyni

Vzpomeňte si na recepty, které chcete už dlouho vyzkoušet. Ideálně připozvěte kamarády, nalijte si víno a pusťte se společně do díla. Doporučujeme vyzkoušet například jehněčí kolínko nebo masové kuličky à la IKEA. Nebo uspořádejte pořádnou chilli degustaci, která pobaví i rozpláče.

Vyrábějte, malujte…

Maminky a tatínkové to mají jednoduché – na podzim je toho tolik co vyrábět! Malujte, zpívejte, natřete radiátor, opravte komoru… udělejte si prostě okolo sebe krásné prostředí, ve kterém je radost přebývat. TIP Rybízáka: Jak si rychle spravit náladu? Připravte si domácí pečený čaj, recept je úplně jednoduchý – oloupejte jablka a pokrájejte je do hlubšího plechu. Přidejte jakékoliv další tvrdé ovoce (vynikající jsou mražené borůvky) a bohatě zasypte třtinovým cukrem. Přihoďte jeden až dva badyány, rozprostřete 4-10 hřebíčků a podle chuti zasypte skořicí. Pečte na 150 stupňů, dokud se nezačne ovoce ze strany připalovat, což trvá cca 40 minut. Potom promíchejte s panákem rumu nebo malinového likéru a nechte ztuhnout.

Vůně, teplo a světlo

Z léta jsme skočili rovnou do šedivého podzimu, a tak není divu, že nám brutálně chybí světlo a energie. Může to být nedostatek vitamínů, zejména vitamínu D. Co chybí nejvíc vám? Najděte způsob, jak chybějící potřebu doplnit. Někdo miluje pravidelné saunování, jiný se chodí osvítit do solárka, dalšího povzbuzují vonné olejíčky při aromaterapii. Doma hojně palte vonné svíčky a pořádně sviťte, ideálně se žárovkami připomínající denní světlo.

Do hajan bez mobilu

Nejlepším dobíječem je samozřejmě spánek, takže se nepřemáhejte a klidně to zalomte brzo. Hlavně vypněte všechny ty internety – svítící obrazovku raději vyměňte za knížku. Když usnete v půl desáté, vaše tělo se rozhodně zlobit nebude.

Šedivé dny na nic?

Ono se všude říká, že máme bojovat se špatnou náladou a vyrazit ven… ale občas je prostě lepší se nepřemáhat a dopřát si totální flákačku, nohy nahoru a třeba jenom čumět na seriál. Proč pořád makat na maximum, když takový relax může člověka dobít, aby mohl fungovat dál. Přežít podzimní chmur jde samozřejmě ještě lépe, když se pod peřinou tulíte dva. Ke společnému večeru doporučujeme přihřát svařáček nebo ucucávat dvojku červeného.