Padáte únavou, ale vaše padla je ještě daleko? Nechutnají vám energeťáky plné cukru?
Tady je pár tipů, jak získat potřebnou energii – aby vám víčka držela otevřená celý den.

Vyvětrejte si

Než do sebe začnete cpát všechny doplňky, pořádně vyvětrejte a prodýchejte se. Taková vzpruha pomáhá ozvlášť teď v mrazivém počasí, trocha kyslíku dokáže udělat divy. Tak jen bacha na lítající papíry.

Jděte se projít

Obyčejná procházka vás zachrání, když už padáte hlavou do klávesnice. Pokud se cítíte unavení dlouhodobě, procházení zařaďte víc do svého režimu – pejskaři vědí, jak moc jim dělá venčení dobře. Přitom nemusíte na žádné túry, třeba jen zaparkujte u nákupáku co nejdál. Nebo místo mailu do vedlejšího oddělení se zvedněte a běžte se k nim projít. Případně si nastavte budíka a každou hodinu si dejte malou procházku, ideálně k natočení další sklenice vody. Tip Rybízáku: Zařaďte do programu “pohybové svačinky”, radí odborník na pohyb.

Vyměňte kávu

Větší obsah kofeinu obsahuje druh kávy jménem robusta, nicméně chuťově je mnohem oblíbenější arabica. Zkuste tedy případně směsi z obou, například Modesto od našeho dvorního kávového znalce Petra Rajta. My pijeme běžně několik šálků arabiky (teď zrovna sosáme Kolumbii), protože Petr praží ve své pražírně velmi jemně! Přepražená by vám dala akorát pěstí do břicha. Tip Rybízáku: Ke kafi do sebe vyklopte i skleničku vody, ať z vás není sušenka.

Přejděte za matéčko

Ilegálně dobrou colu koupíte i na Rybízák.cz

Kafe už nezabírá? Přejděte na limonády s rostlinou maté neboli cesmínou paraguajskou. Není to žádný energeťák – limonády obsahují přírodní kofein, který postupně uvolňuje energii. Třeba limonády Ultichá Maté nebo Pragerova limonáda Maté jsou přesně taková a probudí vás víc než káva. Tip Rybízáka: Matéčko vám nejede? Prubněte ilegální colu

Dejte si ovocnou dardu

Jen se přísně podívejte na svůj jídelníček – kdy jste naposled měli kus čerstvého ovoce? Pokud je vám nošení ovoce do práce nepohodlné, vždy se vám v tašce poničí, noste mrazem sušené ovoce do kapsy. Další praktickou variantou jsou 100% ovocné šťávy – oloupáno, vymačkáno a stačí ho popíjet celý den. Tip Rybízáka: Občas zafunguje i placebo efekt, únavy vás dokážou zbavit i přírodní sirupy. Dají se smíchat se sodou a ucucávat brčkem jako víkendový drink, jen bez alkoholu. Doporučujeme zejména šalvějový sirup.

Čajujte

U bylinek ještě zůstaneme – ty totiž dokážou probrat lépe než kafe, zejména když na něj tolik nereagujete. Černý nebo zelený čaj obsahují kofeinu nejvíce, nicméně . Pokud se učíte nebo potřebujete vydržet dlouho vzhůru, dejte si bylinkový čajo-elixír EREBOS. Obsahuje 19 bylinek a koření a hlavně chutnají výborně!! Tip Rybízáka: Přečtěte si rozhovor Energeťáky vyměnili za bylinky. Jejich elixír teď slaví úspěchy

Dejte si šlofíka

No a nalijme si čistého kafe – tělo si říká o víc spánku a vy mu ho nedáváte. Přitom celá záhada tkví v tom, že se prostě potřebujete dospat. Takže zrušte všechny zbytečnosti, vymluvte se na své zdraví a zapadněte do postele klidně v devět. Bez mobilu, samozřejmě. Dva tři týdny pořádného dospání udělají větší službu než hektolitry kafe.