Saranče na červeném víně? Pavouk v těstíčku s chilli? Proč ne! I když se vám to možná zdá nepředstavitelné, hmyz je podle mnoha lidí potravou budoucnosti. Překvapivě chutná skvěle, a navíc je to superfood plné bílkovin a dalších zdraví prospěšných látek.


Který hmyz je jedlý?

Kterýkoliv, který vám chutná. 🙂 Cvrčci, červy, potemníci, šváby, motýly, můry, larvy, trubčí plody včely medonosné, mravenci, vosy… Co vás napadne. Zatímco někteří milovníci jedlého hmyzu klidně snědí broučka tak, jak ho najdou, jiní si na něm pochutnají, jen když je tepelně upravený. Hmyz se praží, dělá se z něj mouka, chipsy, proteinové tyčinky… Přijde vám něco takového ve vaší kuchyni nepředstavitelné?

Entomofagii neboli využívání hmyzu jako potraviny běžně praktikuje přes dvě miliardy lidí, hlavně v některých asijských zemích, v Latinské Americe a Africe. Dokonce už i v ČR v některých obchodech nakoupíte cvrččí mouku, cvrčky v čokoládě, kobylky s alpskými bylinkami, cvrččí chipsy a další pochoutky z hmyzu. Možná jste se teď zhnusením oklepali. Ale ještě chvíli počkejte. Máme tady 7 důvodů, proč jíst hmyz! A možná vás to přesvědčí.

Hmyzí pochoutky jsou oblíbené hlavně v Thajsku, ale jejich obliba roste také u nás.

1.Hmyz je zdravý

Má vysokou výživovou hodnotu a najdete v něm kvalitní bílkoviny, minerální látky, vitamíny, vlákninu (okolo 20 %) a zdravé tuky – stejně jako v ovoci, zelenině, obilninách a masu. Konkrétně cvrčci jsou bohatí na:

  • bílkoviny,
  • vápník (1,5× více než mléko),
  • železo,
  • omega 3 (5× více než losos),
  • vitamín B12
  • a vlákninu.

2.Ušetříte nemálo peněz

Nejen z nutričního hlediska je jedlý hmyz výhodný. Za méně peněz získáte stejné, ne-li větší množství zdraví prospěšných látek, než obsahuje steak, losos či špenátový sendvič s celozrnným chlebem. Vzhledem k tomu, jak jdou ceny potravin nahoru, nám stejně za chvilku nic jiného než jedlý hmyz nezbude.

Konkrétně cvrčci jsou kompletním proteinovým zdrojem. V obchodě za tzv. BCAA (esenciální aminokyseliny s rozvětveným řetězcem) lidé utrácejí i tisíce korun měsíčně. Přitom cvrčci hopsají mnoha lidem jen tak zdarma po zahradě. 🙂

3.Potravinová soběstačnost

Že je planeta přelidněná, slýcháme dnes a denně. Co s tím? Jedlý hmyz! Vzhledem k tomu, že odborníci odhadují nárůst o další 3 miliardy lidí do roku 2050, je to logické řešení. Kde jinde bychom vzali tolik jídla pro tolik lidí a vyhnuli se hladomoru?

4.Ekologičtější výroba

Odborníci se shodují také na tom, že cvrčci vyřeší vodní krizi! Do roku 2030 celosvětová poptávka po vodě s největší pravděpodobností překročí udržitelnou úroveň o 40 %. Zemědělství “spolkne” 70 % světové sladké vody.  Cvrčkovy nároky na vodu a krmivo jsou minimální.

Hmyz by se mohl poměrně brzy stát běžnou součástí našich jídelníčků.

A to není vše. Ačkoliv jsou kravičky a ovečky roztomilé (a chutné), chov tradičních plemen je zodpovědný za 18 % skleníkových emisí. A to je mnohem více než když sečtete producenty potravy z jedlých červů, cvrčků a kobylek dohromady. Mimo to hmyz vylučuje méně amoniaku a metanu než prasata a další dobytek.

5.Humánnější zacházení

Mnoho lidí je vegetariány z přesvědčení. Dobytek, drůbež, ryby… Ti všichni jsou zabíjení mnohdy až drastickými způsoby. Oproti tomu hmyz je usmrcený mrazem – jinak řečeno přirozeně usne ve spánku a už se nikdy neprobudí.

6.Snadnější stravitelnost

Ne všichni trávíme bílkoviny tak snadno, a v takovém případě jsou cvrčci ideálním řešením. Makronutrienty, minerály a vitamíny v cvrčcích lidé snadněji stráví a pravidelná konzumace cvrčků dokonce údajně snižuje záněty.

7.Menší riziko přenosu nemocí

Ptačí chřipka, salmonela, SARS, nemoc šílených krav… To u jedlého hmyzu nehrozí. Hmyz je od člověka taxonomicky tak vzdálený, že se jeho nemoci hůře přenášejí na člověka.

A jak to máte s konzumací hmyzu vy? Štítíte se, nebo byste si klidně dali?