Koledníci vás vždycky přijdou vypráskat, vypijou vám všechny zásoby alkoholu… ale všechna pracně barvená vajíčka zůstanou v košíčku?
Připravte jim letos takovou výslužku, kterou si pyšně ponesou domu. Teď jen doufat, že ty kraslice v tom podnapilém stavu taky donesou!

 

Galaktické kraslice

Všechny vesmírné nadšence nadchnou tyto super kraslice. Potřebujete na ně hlavně černou barvu na vajíčka na základ a pak libovolné odstíny (žluté, modré, fialové nebo bílé) na všechny ty planety a hvězdné mlhy. K výrobě se vám budou hodit staré kartáčky na zuby nebo rozstříhané houbičky na nádobí. Ta piplačka stojí za ten super výsledek! Tip Rybízáka: Budoucím nezletilým kosmonatům k výrobě nalijte nealko velikonoční jahodový mošt. Ani nepípne!
Pěna na holení

Za nás největší hack na malování vajíček, který jsme neznali! Vajíčka uvařte a obarvěte klasickým způsobem. Pak vyplácejte hromadu pěny na holení, kterou pokropíte barevnými laky na nehty, které rozšťouráte špejlí – v této směsi pak vajíčka obalujete. Voilá, takové kraslice mít nikdo jiný nebude! Tip Rybízáka: Ztráty v kosmetice doporučujeme doplnit, jen něčím přírodním, třeba čokoládovým balzámem na celé tělo.
Mramorování rýží

Proč si to barvení vajec komplikovat, když stačí jen malinko změnit povrch vajíček? Jak vyrobit kropenatá velikonoční vejce, vám ukáže malý YouTuber. Tip Rybízáka: Že máte radši rýži v jídelníčku? Doporučujeme suprovou kaši Bobule v rejži od Mixitu. Snídani máte hotovou za minutu.
S lakem na nehty

Zapátrejte ve svých zásobách laků na nehty a čarujte! Vyrobíte tak originální mramorovaná vajíčka a ještě dopotřebujete tuhé a zaschlé laky (stačí je když tak naředit kapkou odlakovače a pořádně promíchat). A jak na to? Do vody vylijete lak , promícháte špejlí a namočíte vajíčko – ideálně jen do půlky, abyste tu druhou mohli namalovat žlutě jako kuře. Tip Rybízáka: Máte raději přírodní barvy na vajíčkách? Ochutnejte Velikokonoční nadílku od Mixitu za 65 Kč. Čokoládovo-mandlová vejce jsou barvená sušeným ovocem.
Rychlovka fixou

Není čas na nějaké malování kraslin? Kupte prostě bílá vajíčka a pohrajte si s obyčejným černým fixem – legrační obličeje máte nakreslené za pět deset minut. Ve videu načerpáte spoustu inspirace, aby šlo to velikonoční fix(l)ování pěkně od ruky. Tip Rybízáka: Ke zdobení si nalijte osvěžující cider s medem od F. H. Prager. Neopije vás tolik jako víno, takže tahy černou zůstanou přesné na milimetr.
Zázraky krepákem

Na superbarevná vejce potřebujete zbytky krepáku, které zbyly vašim dětem z výtvarky, a roztrhané silonky. Uvařená vajíčka obalíte různě barevnými proužky, zabalíte pevně do punčochy a hustě pokropíte. Nehce uschnout a pak vybalte kraslici jako z časopisu. Tip Rybízáka: Po dobré práci dobrá odměna! Než krepák zaschne, doporučujeme dát nohy nahoru a vypít si kafe z pražírny Cafe Gape, kterou pijeme na litry!
+ speciální trik

No a když vás na nějaké zdobení neužije, svěřte malování vajíček počítačovým mistrům. Klik, klik… takhle se to dělá!
 

Krásné vítání jara a pořádně veselé Velikonoce přeje Rybízák.cz!
P.S. Okoukněte naše velikonoční ovocná vína.