Zamrzá víno? Poněkud příhodná otázka vzhledem k blížícím se mrazíkům. Ať už jste zapomněli na láhev v mrazáku, nebo chcete ze zbytků rosé připravit frosé (míchaný nápoj ze zmrazeného růžového vína a jahod), možná vás někdy napadlo, zda víno může zmrznout. Krátká odpověď je ano. Pokud je víno dostatečně dlouho udržováno pod určitou teplotou, zmrzne.

Při jaké teplotě víno zmrzne?

Ať už jste měli z chemie na základce jedničku nebo pětku, určitě je vám jasné, proč víno zamrzá. Stejně jako všechny tekutiny se skupenství změní z kapalného na pevné, je-li tekutina vystavena dostatečně nízkým teplotám. I když víno obsahuje fascinující množství organických sloučenin, je to voda a alkohol, kvůli nimž k tuhnutí dochází.

Víno mrzne mezi -9,44 až -3,89 °C v závislosti na objemu alkoholu a některých dalších faktorech. Alkohol má nižší bod tuhnutí než voda, takže čím víc alkoholu ve víně je, tím větší chlad bude láhev potřebovat. Většina vín má mezi 11-13 % obj. přičemž červená vína zpravidla obsahují více alkoholu než bílé, růžové a šumivé lahve. Obsah cukru může také ovlivnit bod tuhnutí vína. Rozpuštěný cukr snižuje bod tuhnutí kapaliny, takže sladká a dezertní vína budou mít tendenci mrznout při mnohem nižších teplotách.

Jak dlouho trvá než víno zmrzne?

Víno zmrzne přibližně za pět hodin, pokud mýte mrazák nastavený na -17.78 °C nebo méně. Jeho konzistence se začne měnit během 1–3 hodin, protože molekuly vody ve víně začnou tuhnout.

Zničí mráz víno?

Určitě vás zajímá, co se s vínem v mrazáku stane po stránce kvality. Víno bude pro konzumenta bezpečné, možná mu bude i chutnat, ale vůně, chutě a nuance se nenávratně změní. Proto rozhodně nezamrazujte víno se sentimentální nebo ekonomickou hodnotou. Pakliže ale takovou láhev v mrazáku skutečně zapomenete, není všem dnům konec. Ano, víno už nikdy nebude takové, jako by bylo před zmrazením, ale chuť i vůni možná ještě lehce vylepšíte.

Víno ohřejte na k podávání doporučenou teplotu a pak jej ochutnejte. Na výsledku vaší záchranné akce se totiž bude významně podílet mimo jiné doba, po kterou bylo víno v mrazáku. A pokud s chutí nebudete spokojeni ani po ohřátí, pořád ho ještě můžete použít v receptech.

Kdy může víno do mrazáku?

Zmrazení zbytku láhve vína, které by jinak mohlo přijít vniveč, je skvělý způsob, jak mu dát druhou šanci. Zbytky vína, které je jinak už nepitelné, zmrazte na kostky ledu a uchovávejte v mrazáku do doby, než je budete chtít použít na vaření. Zmrazené víno můžete použít třeba také na výrobu frosé, frieslingu, sangrie slushi nebo jakéhokoli míchaného nápoje, jehož základem je víno.

Návod, jak zmrazit víno

Ať už máte mrazák jakkoliv velký, nikdy byste do něj neměli dávat celou nenačatou lahev. Voda mrazem zvětšuje svůj objem o 8 až 9 %, takže hrozí prasknutí láhve nebo naruší uzávěr (korek nebo pečeť šroubovacího uzávěru)

Láhve na sekt jsou v mrazáku obzvláště nebezpečné, protože jejich obsah je již natlakovaný. Víno proto nalijte do nádob vhodných do mrazáku nebo do formiček na led a ponechte dostatek prostoru pro expanzi kapaliny. Během několika hodin bude vaše zmrazené víno připraveno na jakékoli dobrodružství, které vás čeká.