Co je to ten raclette? Zní to trochu jako nějaká snobárna, ale ve skutečnosti si ho může dopřát každý. Raclette je totiž typ švýcarského sýru a zároveň pokrm, který se z něj připravuje. Má mnoho lahodných podob a na jeho přípravu vám stačí jen pár ingrediencí. V zimních dnech pořádně rozteklý sýr parádně zahřeje a nasytí. Přečtěte si, jak ho připravit a které brambory na recept s raclette sýrem nejlepší.

Krátce o raclette sýrech

Raclette je polotvrdý slaný sýr, mající min. 45 % tuku v sušině, vyráběný z kravského mléka. Pochází ze Švýcarska, kde z mléka vyrábí velké kulaté bochníky vážící kolem 6 kg. Ty pak zrají až 3 měsíce. Existuje několik variant reclettu podle švýcarské vesnice, kde se vyrábí: Gomser, Conches, Bagnes a Orsieres. Tento sýr má zpravidla jemnou, ořechovou příchuť a velmi specifickou vůni. Obojí určuje doba zrání. Švýcaři vyrobí v průměru ročně až 11 609 tun raclettu.

Doporučené přílohy

Raclette nebo také raklet je pokrm ze stejnojmenného sýra, který se rozehřívá nad kamny nebo na speciálním raclette grilu. Rozměklý sýr se pak seškrabuje na talíř a podává s nejrůznějšími přílohami. Nejvhodnější přílohy jsou ty lehké jako salátové brambory (ve slupce), nakládané okurky a cibulky, sušené nebo uzené maso nebo třeba klobásky, paprika, rajčata, žampiony apod.

Ve Švýcarsku je tento recept téměř národním dědictvím.

Jaký sýr zvolit?

Mnoho raclette receptů pracuje s mnoha dalšími sýry. Základem pro dobré tání je tuk v sušině – čím více tuku, tím lepší tání. Hodně se doporučují italské nebo francouzské sýry a také mnoho českých. A kde koupit sýr na raclette? Najdete ho ve většině specializovaných obchodů se sýry, ale mnohdy mile překvapí i v běžném supermarketu. Klidně si ale vystačíte s nivou, romadurem, hermelínem nebo blaťáckým zlatem a goudou. Pokud si ale chcete užít pravé švýcarské hody, používejte vždy raclette sýr.

Raclette vám nevoní? Zkuste tyhle sýry:

 

Základní recept na raclette

Na přípravě raclettu je nejlepší, že se zapojují všichni strávníci – každý dostane svou pánvičku s lopatičkou. Celá sýrová seance probíhá u jednoho stolu a umožňuje lidem si v mezičase popovídat místo neustálého civění do talíře.

Na přípravu je ideální raclette gril, který pořídíte klidně i pod pět stovek. Nejlepší je ale dvoupatrový raklet gril, protože na horním patře pohodlně ogrilujete zeleninu, houby nebo na menší kousky nakrájené maso, zatímco ve spodním patře se bude pomalu rozpouštět sýr.

Raclette můžete připravit na sto způsobů: s cherry rajčátky, cibulí, olivami, slaninou… Jednoduše s čímkoliv.

  1. Nejdříve si ve slupce uvaříte brambory.
  2. Poté rozpálíte gril a na pánvičky položíte několik plátků/menších kousků sýra.
  3. Pod sýr můžete dát třeba hotovou zeleninu, klobásky či houby. Nebo do sýru zapečte cherry rajčátka či cibuli.
  4. Zatímco sýr chytá tu správnou konzistenci, naložte si na talíř menší porci brambor.
  5. Že brambory mezitím trochu vychladnou nevadí, sýr je zase nahřeje.
  6. Jakmile bude sýr dostatečně rozteklý (pozor ať nezačne pěnit či se připalovat), vezměte lopatičku a sýr seškrábejte na brambory.
  7. Už samotný pohled na tekoucí sýr bude velmi uspokojivý. A co teprve konzumace teplého sýra!
  8. Zatímco budete baštit, už opékejte další várku sýra a ostatních ingrediencí, ať pak dlouho nečekáte.

Které víno zvolit k raclette pokrmu?

K raclette sýru je nejlepší červené víno. Pokud vám ale červená vína přijdou moc suchá nebo vám vadí tříslovina, alternativou je Borůvčák nebo Rybízák, které skvěle podtrhnou chuť pokrmu.