Mojito, Cuba Libre, Sex on the Beach – to už nikoho nezajímá a barman nejspíše protočí oči, pokud si je u něj objednáte. Většina barů se dnes předhání v tom, kdo bude mít na nápojovém menu zajímavější drinky, ideálně signature a ještě líp z vlastních ingrediencí (např. vlastní směs bylinek, gin…). Nad některými drinky ale zůstává rozum stát a člověk si říká, jestli to už není moc.


Nejhorší drinky s chutí zpocených ponožek i mořských plodů

Nejhorší drinky vám způsobí břichabol už jen při čtení seznamu ingrediencí. Jiné působí zprvu nevinně jako například Swap Gas. Jediný, koho by tento drink možná uchvátil, by byli fitness trenéři. Swap Gas totiž obsahuje ledovou tříšť z iontového nápoje Gatorade. Dalšími ingrediencemi jsou Jägermeister a kávový likér. Kombinace těchto tří ingrediencí opravdu nezní moc lákavě a někteří chuť přirovnávají k chuti zpocených ponožek z tělocvičny. Odporná chuť prý naštěstí brzy přejde, ale stejně – první dojem je první dojem. To už raději to Mojito.

Další odporný drink (i když své příznivce si jistě najde) je drink You’re Bucked. Ingrediencí je šest, konkrétně: bourbon, vývar ze škeblí, čokoládová vodka, likér Créme de cacao, zázvorové pivo a citrónová šťáva. Lehce šumivý drink s nádechem volání moře zní strašně. Kombinace škeblí a čokolády prý ale chutná překvapivě dobře – slaně a svěže jako preclík namočený v jogurtu. Dali byste si říct?

Koktejl s mořskými plody? Někdo si na tom ulítává.

Ve slaných vodách ještě chvíli zůstaneme. Další drink You Loko tvoří jahodové Four Loko (14% alko limča s kofeinem), vodka Whipped Cream, vaječné bílky a voda z tuňáka. Pokud právě nezvracíte do kyblíku, dozvíte se, že chutná docela dobře. Do prvního loku musíte jít s otevřenou myslí a překonat smrad připomínající továrnu na tuňáky. Pak zjistíte, že You Loko chutí připomíná žvýkačku s příchutí Aperolu.

Ještě větší nechuťárny, které snadno vyrobíte doma (bohužel)

Ať už chcete ušetřit, nebo se někomu pomstít, na následujících řádcích najdete to pravé aneb nejhorší drinky, na které vám stačí, co najdete doma. Jednoduše smíchejte 30 mililitrů Jägermeistera s polévkovou lžící majonézy a je to – nejhnusnější “drink” jménem The Smokers Cough je na světě. Pro efekt podávejte v panákovce. Věřte nebo ne, tyhle delikatesy podávají i v některých barech a je to podle nich děsná švanda. No…

Další koktejl na bázi majonézy obsahuje kromě majolky ještě tabák, pepř a vodku. Ani tohle není žádná lahůdka a moc tomu nepomáhá ani název Tasemnice. Pokud byste si tento poklad připravili doma, všimnete si, že majonéze v nápoji skutečně připomíná tasemnici plovoucí ve vodě.

Recepty na nejhorší drinky mnohdy obsahují vajíčko nebo majonézu. To fakt nechcete!

Ještě nemáte dost? Pokud jste ztratili smysl života, zkuste The Bath Cure. Nebojte, pěna do koupele v drinku není. Ale možná byste byli raději. The Bath Cure obsahuje pomerančový fresh, ananasový fresh, grenadinu, jamajský rum, bílý rum, vodku, brandy a rum Bacardi. Tahle alkoholická bomba podle nás položí i největší chlastače.

Ještě stále nekončíme. Jsou střelci, kteří si dopřávají Horse Jizz – mix půl sklenice mléka a půl sklenice piva. Na zdraví! A pytlík na blití pro jistotu po ruce. O první místo v nechutnosti by se tento hnus mohl podělit s další libovkou Prairie Oyster. Lákavá směs burbonu, Tabasco omáčky, Worcestrové omáčky, soli, pepře a syrového žlutku je dokonce k nalezení na menu v některých restauracích po celém světě. Pokud něco takového najdete na jejich nápojovém lístku, utíkejte.

Bloody Tampon chutná stejně nechutně jako zní jeho název. Krvavý tampon tvoří whisky, vodka, tequila, rajčatová šťáva, citrónová šťáva a Bailey. Inu tady někdo popletl recept na Bloody Mary, jinak nechápeme.

Nevšední, ale opravdu lahodné drinky

Některé drinky sice působí jako hnus, ale opravdu mile překvapí. Zvlášť když se pod ně podepíšou zvučná barmanská jména. To je pak jedno, že drink obsahuje vaječný bílek, olivový olej nebo celer. Třeba takový drink All Hail The Queen, jehož tvůrcem je barman-samouk Ran Duan patřící k významným bostonským mixologům. Lidé ho označují za vizionáře, který má na svědomí ty nejnápaditější koktejly v Bostonu.

Koktejl All Hail The Queen pojmenoval na počest R&B a soulové bohyně Erykah Badu. A z čeho že teda je tento koktejl je? Obsahuje gin Tanqueray No. 10 (čtyřnásobně destilovaný ultra prémiový gin), olivový olej, limetku, kaštany a vaječné bílky. Koktejl je prý stejně sametový jako soulová bohyně sama.

Death in the Afternoon z absintu a šampaňského je dílem Ernesta Hemingwaye.

Další drink Death in the Afternoon inspirovaná Ernestem Hemingwayem je kombinací neobvyklých složek. Tento odvážný koktejl tvoří absint, šampaňské, kokosovo-pandánový jogurt, pěna a muškátový oříšek. Fuj? Vůbec! Absint tomu dává říz, ale muškátový oříšek a jogurt koktejl krásně zjemní. Některé varianty drinku připouští přípravu jen z absintu a šampaňského či sektu, což je vlastně původní recept přímo podle Hemingwaye.

Drinky a koktejly z Rybízačí dílny

Tak co, ještě žijete? Pokud jste tento článek ještě nezavřeli, máme pro vás tip na skvělé drinky z naší dílny:

Na blogu najdete také recepty na domácí drinky, které hravě zvládnete a výsledek bude miliónový: