Máte pocit, že vám nedává najevo svoji lásku? Nejspíš máte odlišný jazyk lásky! Podle knihy Pět jazyků lásky přitom stačí zjistit, díky čemu se cítíte vy a váš partner milovaní. Nečekejte žádný ezoterický blábol! Knížka Pět jazyků lásky už dokázala poradit v lásce ztraceným případům nebo naprosto antiromantickým typům.

Autor Gary Chapman popisuje, že většina nedorozumění vyřešíte správným jazykem lásky. Každý z pár podle něj dělá chybu, že vyjadřuje lásku tak, jak by si on sám přál. Třeba když vám partner nosí samé dárky, přitom vy byste byli mnohem radši, aby si sednul a povídal si s vámi… Lidé také bývají smíšené typy – stejně jako někdo není čistý cholerik, běžně se vyskytují lidé, kteří potřebují dva nebo tři jazyky lásky. Ve kterých se nejvíc poznáváte vy?

Slova ujištění

Povzdechne si, že jí neříkáte sladká slůvka? Nebo váš drahý přestane bručet, když ho pochválíte? Lidé mluvící tímto jazykem lásky potřebují především slovní povzbuzení, chválu nebo ocenění toho, co dělají. Co přesně potěší vaši polovičku, se musíte poptat jí. Nejspíš však preferuje některý z těchto způsobů, které Gapman nazývá “dialekty”. Právě dialekt jazyka lásky rozhoduje  tom, zda potřebuje pochválit za konkrétní věc nebo jí stačí říct Miluju tě. Tak hlavně bacha na ironické a rýpavé poznámky… Tip Rybízáka: Pokud vám cukrování nejde přes pusu, napište to… nebo věnujte Rybízáka s děkovnou etiketou Sladké díky za to, že tě mám. Nebo přihoďte do její kabelky balzám na rty Jsi krásná – rozněžní se vždycky, když si půjde namazat pusu.

Pozornost

Pokud slýcháváte věty jako „Nemáš na mě čas.“ nebo „Vůbec mě neposloucháš.“, pak žijete se člověkem mluvícím jazykem pozornosti. Ten cítí blízkost druhého, když ho upřesně sleduje a poslouchá při rozhovoru. Také potřebuje zažívat společné chvíle a aktivity jako výlety, pikniky nebo koncerty. Na prvního Máje rozhodně nevynechejte francouzáka pod višní… nebo pod VišňákemTip Rybízáka: Svou milovanou nejvíc potěšíte, když ji nad dvojkou vína posloucháte – bez skákání do řeči,  nevyžádaných rad a hlavně čučení do mobilu. Je to náročná disciplína, ale opravdu nese ovoce. Třeba tekutou Jahodu. 🙂

Dárky

Polibte si pod Višňákem nebo jiným ovocným vínem. Na Rybízáku máme hromadu vín, která promluví za vás.

“Šel jsem kolem květinářství a vzpomněl si na tebe.” Přesně to potěší polovičku, která mluví jazykem dárků. Miluje všechny možné kytičky, krémíčky v krásných obalech a různé malé blbinky. Je to přesně ten typ, který je nadšený z množství dárků pod vánočním stromečkem. Špatně zvolený ale dokáže zkazit celý večer, nedejbože když zapomenete na narozeniny! Tip Rybízáka: Nebaví vás pořád něco shánět? Nechte si do práce posílat Rybízákovo předplatné. Každý měsíc vám pošleme několik lahví, které pak doma slavnostně předejte se slovy: Něco pro tebe mám…

Skutky a služby

Dostáváte sežrat, že kašlete na luxování nebo vynášení odpadků… nebo vás nutí, ať vyrazíte jako doprov do společnosti, i když to bytostně nesnásíte? Můžete opakovat sladká slůvka horem dolem, ale tady opravdu mluví víc činy. Ten pocit, že jste se v něčem přizpůsobili jen kvůli své polovičce, je přesně to, co potřebuje cítit. Tip Rybízáka: Odejděte z práce dřív a připravte něco dobrého, doporučujeme májový drink nebo čokoládový dortík. Hlavně nezapomeňte na to luxování, ať vám ty dobroty nehodí na hlavu.

Fyzický kontakt

Vyžaduje držení za ruku, potřebuje líbat a hladit a bez sexu si ani neškrtne! Sedí to na vaši polovičku? Pak ji nejvíc potěšíte masáží a hromadou polibků! Jakmile si nedopřejete společné promazlené chvíle, je zle. Tak hlavně dejte bacha na zálety – tihle mazlové snáší případnou nevěru mnohem hůř než ostatní typy. Tip Rybízáka: Nalijte si vínko, zachumlejte se do deky a tulte se u televize. Těchto 5 romantických filmů zvládne i muž.