Vylosovali jsme sedm organizací, které pomáhají zvířatům – kde nakonec helpne těch neskutečných 45 870 Kč, které jste spolu s Rybízákem podarovali?

Jak probíhala tekutá pomoc?

Vyhlásili jsme akci Nominujte zvířecí neziskovku – za každé ovocné víno s etiketou tekuté pomoci jsme slíbili, že vybrané organizaci pošleme 30 Kč. Půlka této částky šla z vaší platby vína a druhých patnáct kaček jsme přihodili my z Rybízáku. Navíc kdokoliv mohl nominovat neziskovku, kterou jsme pak 18. října hodili do klobouku a losovali ze všech papírů! Slosování proběhlo živě na Facebooku! Všechno dopadlo lépe, než jsme vůbec čekali – celkem jste koupili 1 529 lahví tekuté pomoci, což dalo dohromady 45 870 Kč! Proto jsme se rozhodli, že částku rozdělíme, aby pomohla na více místech.

1. Záchranná stanice pro zraněné živočichy, Na Huslíku

Ekocentrum Huslín zachraňuje v Poděbradech volně žijící živočichy, kteří se ocitli v nouzi. Tady je ošetří, dají je do kupy a zase vypustí zpět do volné přírody. Zvířata, která už by nezvládla přežít, zůstávají ve stanici. Ta je spolu s ekocentrem otevřená školkám, školám i veřejnosti, takže se sem na ně můžete podívat. Stanice Na Huslíku byla vylosovaná jako první, a tak od nás dostává 10 tisíc Kč!

2. ČSOP Jaro, Jaroměř

Český svaz ochránců přírody v Jaroměři jede! Provozuje záchrannou stanici, šíří vzdělání a zachraňuje, co se dá. Mimo jiné se snaží dostat divoce žijicí koně zpět do východních Čech. Druhé místo jsme odměnili rovněž desetitisícovkou!

3. Zdraví pro zvířata z. s.

Od třetího do šestého místa posíláme 5 tisíc korun – a jako první tuto částku obdržel zapsaný spolek Zdraví pro zvířata. Léčí zraněné nemé tváře a šíří osvětu, aby se lidi o zvířata dobře starali. Koukněte na jejich knížky nebo dokumentární film Žanetka.

4. Kočičí domov Sluníčko

Útulek se stará o opuštěné kočky, ošetřuje je a mazlí se s nimi, dokud se jich neujme nový majitel. Z jejich nabídky koček bychom si vzali domů nejradši všechny! Tak třeba se i vám nějaká zalíbí a stavíte se pro ni ve Sluníčku – útulek najdete v Dobříni u Roudnice nad Labem, kam právě letí 5 tisíc korun z Rybízáku.

5. Caffe Cat Olomouc

Kočičí kavárna pomáhá nejen kočkám, ale i lidem. Přijďte si to vyzkoušet, otevřeno mají od 12 do 19 hodin. Vychutnejte si tu cappuccino a pohlaďte si hebkou srst místních svěřenců, to bude blaho! Na péči o místní kočičky přispíváme 5 tisíci korunami.

6. Psí hospic Dejte nám šanci

V psím hospicu nacházejí domov pejsci, kteří si po těžkém životě zaslouží velkou péči a důstojné stáří. Martin a Eliška se tu o své svěřence starají s láskou a investují do nich čas, lásku i peníze. Proto jsme rádi, že posíláme 5 tisíc korun do jejich hospice v Bukovince u Vyškova.

7. Šanta kočičí útulek pro kočky

Pražský kočičí útulek je poslední zvířecí organizací, kterou jsme vylosovali z klobouku. Dostává tak od nás zbytek celé částky, a to příjemných 5 870 Kč. Šantí dobrovolníci tak mohou nakrmit a nechat vyšetřit kočky, které se už těší do nového domova.

 

Moc děkujeme všem, kteří jste se s námi pustili do pomoci zvířatům! Rybízákem ťukáme na zdraví a těšíme se na další charitativní výzvu! 🙂