Místo věty “Už nikdy nebudu pít!” se raději naučte, jak opravdu pít víno. Tyto tipy vám zajistí další ráno bez kocoviny.

Připravte si pořádný základ

To pravidlo vám říkali už od puberty a stejně pak každý večírek začínáte vínem místo jídla. Chce to prostě pořádnou véču, než se vrhnete na alkohol.

Tip hladového Rybízáka: Doporučujeme zkusit třeba jehněčí kolínko s dýňovým pyré nebo vinnou omáčku k masu a zelenině.

 

Kombinujte opatrně

Co se týče chuti, existuje jednoduché pravidlo. Bílé víno servírujte před červeným, mladé před starším a suché před polosuchým. Nicméně kocovina pak nezná slitování. Znáte to – čím víc druhů vín, tím víc si druhý den nadáváte. Proto už při nákupu rozmýšlejte, jak se vína hodí k sobě. Nám se osvědčuje výhodný balíček jahoda + višeň + černý rybíz, ve kterém jedna sklenka vyjde na 21 Kč.

Tip vybíravého Rybízáka: Přečtěte si článek Jak kombinovat vína, aby chutnala a hlava nebolela»

 

Neustále pijte vodu

Před vámi stojí jen jedna sklenička, a tak víno pořád upíjíte… a najednou vám dolévají další sklenku. Dejte si pozor, abyste nepili víno na žízeň, ale na chuť. Jednak si zaděláváte na pěkný bolehlav a břichobol, jednak je vína škoda.

Tip pro abstinenty: Nalijte si dvě deci bez výčitek. Nealkoholický Rybízák vypadá jako víno, ve skutečnosti je to mošt. Zkuste verzi malina, jahoda, černý bez nebo jablko. Nejvíc frčí vitamínová bomba rakytník!

 

Uždibujte něco dobrého

Večeřeli jste v sedm a o půlnoci zábava rozhodně nekončí? Trávení frčí o sto šest, proto si ještě před večrem připravte malé české tapas. Hlad totiž zaručeně přijde… Doporučujeme něco trochu mastného, abyste měli pořádný základ – ideálně něco se slaninkou. Nám ze stolu nejrychleji mizí slaný koláč se slaninou a vynikající opilé švestky.

Tip mlsného Rybízáka: Bílý chleba nebo francouzské bagetky ukojí hlad a také zneutralizují chutě mezi víny.

 

…a bacha na morální kocovinu!

Bolest hlavy se člověku znásobí, když si uvědomí události včerejšího večera. Tanec na stole a podivné řeči už zpátky nevrátíte, ale příště můžete utratit za alkohol méně. Až se bude blížit další společenský večer, nakupte rovnou výhodné balíčky ovocného vína. Jedna sklenička pak vyjde na 22 korun.