Petr Rajt je největší kávový nadšenec a odborník, kterého známe. Vybírá a praží ta nejlepší zrna, a tak jsme si vytvořili slušnou závislost na jeho Cafe Gape.

V rozhovoru vysvětlí, jak si doma připravit kávu téměř jako z kavárny.

Petře, jak pijete kávu letos v létě? Co zrovna frčí?

Často připravujeme jednoduchou formu ledové kávy – do namražené 0,3l sklenice dáme 150ml studeného plnotučného mléka, k tomu 2 kopečky vanilkové zmrzliny, které pomalu přelijeme espressem z čerstvé kávy a nakonec přidáme pravou šlehačku až po okraj skleničky. Ale samozřejmě v pražírně i rádi připravujeme i cold brew, ale to je na trochu delší přípravu.

Co podle vás nejvíce podceňujeme, když si vybíráme kávu na doma?

Jen málo lidí se zajímá, kdy byla káva pražená, dívají se maximálně na datum trvanlivosti. Přitom káva není víno; měla by se spotřebovat od týdne až dvou měsíců od jejího upražení. Proto když si objednáte naši kávu v e-shopu Rybízák, nameleme ji těsně před odesláním.

Když si objednám kávová zrna, jak mám doma kávu namlít?

Doporučuji si pořídit mlýnek s kónickými kameny. Běžný mlýnek s nožem kávu pálí a neumele ji rovnoměrně. Také je lepší kávu mlít těsně před samotnou přípravou, protože už po 15 minutách ztrácí chuť a aroma. Na 100 ml kávy použijte 6 gramů kávy.

A co teplota vody?

Na tu také dejte pozor. Kávu nikdy nezalévejte 100°C vodou, měla by mít spíše 90-96° C. Stačí nechat konvici na chvíli odpočinout.

Co doporučujete použít, když nemám kávovar? Frenchpress, nebo moka konvičku?

Pro začátek si stačí koupit Dripper, neboli ruční překapávač. Kávu dejte do papírového filtru, který předem přelijte horkou vodou. Poté kávu zalijeme (předspaříme), necháme 10-15 sekund “rozkvést” a poté jemně přelijeme.

Jak jste se vy sám dostal ke kávě?

Ke kávě mám blízko už na střední gastronomické školy a stáži v Itálii na Hotelu Turium. Do samotného kávového byznysu jsem se dostal až díky strejdovi, který v roce 2010 založil pražírnu kávy v Litovli. Ze začátku jsme připravovali kávu pro blízké okolí, ale postupem času si ji začali lidé hledat sami.

Odkud putují zrna až k vám do pražírny?

Z celého světa, ale převážně se věnujeme střední a jižní Americe. Kávu nám dodávají prověření evropští dodavatelé, kteří zrna sváží z přístavů v Hamburku nebo Trieste.

Kolik lidí teď pracuje v litovelské pražírně?

Jsme tu tři. Já zajišťuji výběr, nákup kávového zrna a jeho správné pražení. Obchod a balení kávy se stará má žena Monika. O práci kolem kávovarů a samotný technický servis pečuje Martin. K tomu máme tři brigádníky, kteří nám různě chodí vypomáhat s balením nebo s kávovým cateringem.

Kde si lidi můžou pochutnat na vaší kávě?

Převážně na Olomoucku v různých kavárnách, restauracích a barech. Také se objevujeme na akcích jako Garden Food Festival, Karneval chutí nebo  Dny lidí dobré vůle na Velehradě. A samozřejmě si lidé mohou Cafe Gape objednat na Rybízák.cz připravovat si ji jednoduše doma.