Martin a Matěj se na gymplu rozhodli, že vyrobí nápoj bohů – tedy čistě přírodní aktivátor organismu, který strčí do kapsy všechny energeťáky.
O pět let později rozšířili Erebos na Rybízák i do dalších prodejních sítí. Energie mají spoustu z bylinkového drinku i od spokojených zákazníků.

S Martinem Doležalem (vpravo) jsme si povídali o tom, jak na gymplu nastartoval své podnikání se spolužákem Matějem (vlevo).

Martine, pijete vůbec ještě kafe nebo klasické energeťáky?

Jakmile si jednou zvyknete na Erebos, běžné energeťáky už moc nemůžete pít. Je to kvůli chemické přeslazené chuti i účinkům, které člověka na chvíli „vyklepou“, ale po chvíli má ještě méně energie než předtím. Kávu ale občas pijeme, je to příjemný rituál a má výtečnou chuť.

V čem je tedy Erebos lepší než energeťák?

Běžné energy drinky staví účinek na velkém množství cukru, syntetickém kofeinu a taurinu. Účinek Erebosu je proti tomu velmi přirozený, protože jeho základ stojí na bylinách. Díky jejich sestavení se látky uvolňují postupně a přirozeně až po dobu 6 hodin. Kofein do Erebosu tedy dodává kola pravá, yerba maté a guarana. Obsažený ženšen a kotvičník podporují celkovou vitalitu organismu. A dále tu najdete také ginkgo bilobu či rozchodnici růžovou, které podporují kognitivní funkce mozku (pozn. red.: tyto funkce mají na starosti mj. učení a paměť).

Nápoje Erebos koupíte i na Rybízák.cz, stačí kliknout na fotku.

Takže ideální na zkouškové období nebo uzávěrky.

Určitě. 🙂 Nápoj Erebos pomůže všem, kdo žijou náročným životním stylem nebo jednoduše potřebujou mít „focus“. Nejvíc si ho oblíbili sportovci, řidiči, lidi pracující v kanceláři od IT po manažery. Líbí se jim, že přináší do života více vitality, zdraví a energie.

Sledujete po Erebosu i nějaké negativní účinky? 

Pijeme téměř každý den už 4 roky a musíme říct, že se cítíme skvěle. 🙂 Erebos povzbuzuje tělo komplexně, není pouze stimulací. Akorát by ho neměly pít děti a těhotné ženy, a to kvůli obsahu přírodního kofeinu.

Zvládnout výšlap, brutální termín nebo náročnou zkoušku? Erebos vás nakopne bez vedlejších účinků. A bez chemie.

Vyvinout takový nápoj od gymplu, všechna čest.

Děkujeme! 🙂 Vývoj Erebosu byl zpočátku velmi obtížný – obnášel studiu celém problematiky bylin, potravinářství i ekonomie. Stálo to však za to! Stojí za námi tým, zaměstnanci, partneři, dodavatelé z celého světa, a to nejdůležitější – naši zákazníci. Reakce na nápoje Erebos jsou velice pozitivní a to nám vždy dodává energii. Přece jen nás vývoj stál 4 roky tvrdé dřiny a pořád na něm makáme. Loni jsme třeba zlepšili balení, chuť i účinek.

Předpokládám, že i v roce 2019 pojedete jako draci. Co letos plánujete?

Zrovna jsme vypustili jednu raketku, zimní zdravotní bombu. Je to limitovaná edice a jmenuje se SPICY. Obsahuje hodně koření – skořici, kurkumu, anýz, hřebíček. Je výtečná, pěkně zahřeje. Jako další novinky plánujeme například rozšíření distribuční sítě i prodej v zahraničí.

Martin Doležal a Matěj Murín se vykašlali na umělé energeťáky a vyvinuli přírodní bylinkový nápoj, který člověka postaví na nohy.

Martine, tradiční otázka závěrem – co Vám nejvíc chutná z Rybízáku?

Hooodně mi chutnalo vaše borůvkové víno. Osobně mám odzkoušenou kombinaci s Erebosem, to je ultimátní kombinace na skvěle strávený večer.