Legendární síťovka pochází ze Žďáru nad Sázavou, kde ji před 92 lety poprvé upletl Vavřín Krčil. Od té doby s ní nakupovaly naše babičky, po pár letech zapomnění je konečně zpátky. Proč ji najednou všichni nosí? Protože síťovka je stylová, barevná, ekologická a unese až 100 kilo! Rybízák má dokonce svou vlastní síťovku – velkou na nákup nebo vinařskou vychytanou přímo na lahev.

Proč se síťovky vracejí?

Igelitky jsou pasé – trhají se, nic nevydrží a hlavně jsou peklo pro přírodu. Naštěstí existuje stále více lidí, kterým není ekologie putna… a i díky nim se síťovky opět vrací. Znovupoužitelné tašky se vejdou do kabelky nebo kapsy, takže jsou kdykoliv po ruce, když cestou z práce vyrážíte na nákup. Nám je navíc sympatické, že vznikly v Československu… a tak jsme se rozhodli navázat na tuto tradici a uzpůsobit ji všem, komu chutná ovocné rybízáčí víno.

 

Rybízákovy síťovky na víno

Síťovku na víno koupíte za 49 Kč

klasické síťovky na nákup za 89 Kč
Variantu zvolte podle vaší oblíbené barvy – na rybízáčím skladě se nám tetelí černá, bílá, modrá, žíhaná, červená a černobílá. Síťovky unesou až sto kilo, takže do nich naložte nákup, knížky, cihly… cokoliv potřebujete přenést z bodu A do bodu B.

síťovka na lahev vína
Takový ochranný a ozdobný kondom na víno. Poslouží místo tašky na víno, která se dá jednoduše pověsit na rameno. Vyberte z černé a bílé varianty za 49 Kč.

síťovka na PET lahev
Upřímně – ta plastová lahev na víno nevypadá úplně vzhledně… takže pokud ji dáváte jako dárek, v PET síťovce za 55 Kč dostane hnedka lepší kukuč.

síťovka na šumivé víno
Pořádně velký obal na šumivá ovocná vína ochrání bublinky i zábavu. Za bílou nebo černou variantu příjemných 49 Kč.

 

P.S. Síťovka se dá opakovaně používat a taky prát na čtyřicet. Tak na zdraví, Rybízáci!

 

 

Zdroj informací: https://ct24.ceskatelevize.cz/regiony/1812854-sitovka-slavi-90-let-od-zdaru-nad-sazavou-dostane-vlastni-sochu