Ročně vám posíláme až 30 tisíc flašek s ovocným vínem – proto nastal čas, abychom spustili vratné lahve, ať přírodě ulevíme!
Jak  vratný systém funguje? Pošlete nám aspoň dvanáct kousků zpátky, my vám vrátíme pět kaček na další ovocné dobroty.

Jaké lahve vykupujeme?

Bereme zpět všechny rybízáčí skleněné lahve, ve kterých vám posíláme ovocná vína ve skle. Těšíme se tedy na všechny flašky, ve kterých si lebedil klasický Rybízák, Višňák, Jahoďák či Beziňák. Přijímáme také dále lahve na šumivá vína, nealko vína i naše limitované edice ovocných vín. Zpracovat zvládneme pouze rybízáčí vína, nikoliv jinde koupená vína.

Chci poslat lahve zpět, jak na to?

Dejte nám echo přes tento formulář o tom, že budete vracet lahve. My vám pak mailem pošleme číselný kód, který vytisknete nebo opíšete na krabici. Do ní dáte vypité lahve z Rybízáčích vín a odnesete ji na jakoukoliv pobočku Zásilkovny. Krabici si tu zadarmo vezmou a pošlou nám ji zpět. A vám pak za každou lahev vrátíme 5 korun na další nákup. Aby se vám vracení vyplatilo, posílejte prosím minimálně dvanáct lahví najednou. Šedesát kaček se bude brzo hodit na novou várku Rybízáku.

A co plastové lahve?

Recyklaci našich PET lahví už teď plánujeme! Zatím budeme moc rádi, pokud lahve sami opakovaně využijete. Hodí se třeba na zalévání kytek, na dotočení vína ve vinotéce. Tady přidáváme 30 chytrých tipů, jak šikovně znovuvyužít plastovou lahev, aby se nestala odpadem hned po vypití.

Děkujeme, že jdete do recyklace s námi!

Rybízák.cz