Vyhlížíte oběd, ke kafi potřebujete čokoládu a když padla, hlady téměř šilháte. Přitom správným jídelníčkem můžete přečkat celý pracovní den bez utrpení a kil navíc. Jak tedy svačit v práci, aby chutě zůstaly ukojené a vy přitom nepřibrali? Jedno extra pravidlo funguje úplně nejlépe…

Snídejte klidně v práci

Vědci zkoumají kde co, ale v jednom s nimi souhlasíme – pokud se člověk ráno nenasnídá, večer se vrhne na lednici jako jelen na laň v říji. Jenže co když se vám dělá po ránu zle nebo prostě brutálně nestíháte? Dejte si jen panáka džusu (nebo klidně i to kafe) a vyrazte do práce. Až tam si připravte vydatnou snídani, ještě než nastartujete počítač.
1) Horkou vodou zalijte třeba kaši s čokoládou a banánem, promícháte a máte za minutu hotovo.
2) Mějte v práci svou sadu na snídani, například vločky s mlékem, medem a sušeným ovocem. Celý týden máte připraveno!
3) Dejte do lednice sýr a zeleninu. Každé ráno k nim jen kupte čerstvé celozrnné pečivo.
Tip Rybízáka: Po ránu se nám osvědčuje panáček 100% rakytníkové šťávy. Má tolik Céčka, že vám všechny virózy i lékárny můžou vlézt na hrb. 😉

Tajný šuplík na heslo

Nenápadně vytahované čokoládky sice klidní nervy, ale po pár měsících sotva dopnete pásek, že? Takové tajné zásobičky vám vůbec žádný čas neušetří a akorát do sebe nacpete kalorie, po kterých máte stejně hlad. Takže zásoby zrušte a radši si noste jablko. První týden bude krušný, ale pak si zvykne i slabá vůle. A aspoň do sebe dostanete vlákninu. Tip Rybízáka: Dejte si sváču do kuchyňky – aspoň jednou za odpoledne vás donutí se zvednout.

Odpolední přípravka na večeři

Jakmile se blíží padla, hoďte do sebe malou svačinu – ideální je sklenička kefíru, hrstka ořechů nebo pár kousků sušené broskve. Jinak vás snadno doběhne vlčí hlad, ještě než dorazíte domů a uvaříte večeři. Tip Rybízáka: Celý den jste se nezastavili nebo ještě vyrážíte za sportem? Proteinová Mixitka vás nenechá omdlít hlady.

Bacha na firemní oslavy

Čím větší kolektiv, tím častější oslava… a na konci roku zjišťujete, že kupujete oblečení o číslo větší. Chlebíčky a dortíčky nebojte odmítnout, zejména když víte, že po otevření záklopky sníte všechno. Na druhou stranu se z toho nestřílí. Večer si stačí dát jedno kolečko se psem navíc. Tip Rybízáka: Na přiťuknutí bodne nealkoholické víno. Můžete pak hned odjet autem a hlavně udržíte chutě na uzdě.

+ Odsedněte si od počítače

Jíst u počítače je ten nejčastější kancelářský zlozvyk! Bez povšimnutí tak vyluxujeme sušenky, oběd z krabičky, ten chlebíček, co zbyl z porady… Jenže je úplně jedno, jestli sezobnete rohlík se salámem nebo zeleninový salát. Bezmyšlenkovité ujídání po kouskách pouze unavuje metabolismus, a tak klesá jeho schopnost spalovat tuky. Takže co s tím? Vyklepejte z klávesnici drobky a při další svačině si prostě odsedněte! Bez čumění do mobilu a obrazovky – jen a jen svačte. S takovou pozorností jsou povolené i sušenky. 🙂 Tip Rybízáka: Pořiďte si oříšky poslední záchrany. Poslouží, když už melete z posledního.