Září v Rybízáku se ponese na vlně pomoci. A vy se můžete zapojit spolu s námi. Každá lahvinka pomáhá! Vytvořili jsme unikátní kolekci charitativních vín, jejichž nákupem přispějete námi vybraným organizacím. Kolik kaček půjde na pomoc, komu a jak se můžete zapojit? To se dočtete na následujících řádcích.

Minulý rok jste spolu s námi pomohli Pet Heroes, který poskytuje dočasnou péči pro týrané handicapované pejsky a kočičky. Společnými silami jsme pro ně vybrali krásných 25 tisíc korun. „Byla to nádherná částka, kterou jsme použili přesně na to, co bylo akutně potřeba. Někdy se třeba stane, že musíme během hodiny přijmout zraněné nebo týrané zvíře, které potřebuje akutně pomoc a přesně s takovými výdaji Rybízák pomohl. A samozřejmě jsme mohli naplnit pejskům a kočičkám bříška,“ říká Nikol Burešová, CEO Pet Heroes.

Pet Heroes ale není jen přímá péče o zvířata. K jejich dalším aktivitám patří také šíření povědomí o problematice opuštěných a týraných zvířat, upozorňují na negativa množíren, poskytují poradenství či pomoc ostatním útulkům. Financování ale není žádná sranda. Náklady na provoz, zdravotní péči pro zvířátka nebo nové vybavení se pohybují od 200 do 400 tisíc korun měsíčně. Stát bohužel nijak nepřispívá, a tak jsou v Pet Heroes vděční za jakoukoliv podporu.

Pet Heroes provozuje dočasnou péči hendikepovaným pejskům a kočičkám.

Nový domov díky Pet Heroes našlo už přes 500 zvířat, na nové páníčky aktuálně čeká 40 pejsků a kočiček. „Fungujeme ve formě dočasných péčí, to znamená, že si někdo vezme k sobě domů zvířátko v nouzi, pečuje o něj a my mu poskytujeme veškerý servis, který pro tu péči potřebuje. Naši dočaskáři jsou skutečně obětaví lidé, protože dávat dokupy nemocné zvířátko není vůbec jednoduché,“ říká Nikol Burešová a dodává, že velmi těžko se hledají umístění pro zvířátka ochrnutá a s různými problémy chování.

Jak ale Nikol Burešová říká, tahle zvířátka jsou často jen nepochopená. Proto novým majitelům nabízí poradenství. „Novým majitelům potom nabízíme lekci u odborníka, aby adopci zvládli s co nejhladším průběhem,“ dodává Nikol Burešová na závěr.

Protože se nám líbí, co v Pet Heroes dělají, vybrali jsme si je také letos spolu s dalšími dvěma organizacemi: mobilním hospicem Ondrášek a kočičím útulkem Pomocné ruce Olomouc.

Jak Tekutá pomoc funguje a jak se můžete zapojit?

  1. Nakupte lahvinku z Charitativní kolekce.
  2. Na kterou organizaci přispíváte poznáte podle loga u každého produktu.
  3. Z každé lahve odložíme do prasátka 30 Kč konkrétní organizace (15 Kč přispíváte vy, 15 Kč přispíváme my). Střádat korunky budeme celé září.
  4. Na konci charitativní akce výtěžky sečteme a pošleme do Pet Heroes, Ondráška i Pomocných rukou Olomouc. Kolik se vybralo vám dáme vědět na našem Facebooku.

 

 

Pomocné ruce Olomouc: tekutá pomoc pro opuštěné kočky

Britský spisovatel Charles Dickens prohlásil, že „není většího daru, než kočičí láska.“ Pokud patříte k milovníkům nebo majitelům koček, určitě mu dáte za pravdu. Stejně to jistě vidí i v kočičím útulku Pomocné ruce Olomouc. Útulkem prošlo téměř 2 000 koček a ročně jich tu přijmou kolem 250 až 300. Kromě střechy nad hlavou navíc kastrují divoké kočky, a tím humánně regulují počet venkovních koček v Olomouci a dalších obcích Olomouckého kraje.

Pomocné ruce aktuálně procházejí velkou proměnou. 25. srpna 2020 otevřely útulek na nové adrese. Výtěžek z Tekuté pomoci proto použijí na dovybavení útulku. „Peníze od Rybízáků nám pomohou s placením nájmu, který je dvojnásobný oproti minulému podnájmu a také z něj uhradíme základní veterinární péči, náročnější zákroky, krmivo či stelivo,“ vyjmenovává předsedkyně sdružení Mgr. Kateřina Sklenářová, PhD.

Pomocné ruce Olomouc čeká nový start. Výtěžek od Rybízáků využijí na péči o kočičky, nové vybavení i nájem.

Mobilní hospic Ondrášek: tekutá pomoc pro nevyléčitelně nemocné

„80 % z nás si, dle výzkumů, přeje dožít svůj život doma. Jen 20 % se to ale podaří,“ říká Martina Dunděrová, vedoucí fundraisingu. Mobilní hospic Ondrášek, o.p.s. usiluje o to, aby takových bylo více. Mezi jejich pacienty nejsou jen staří lidé, ale také děti s nevyléčitelnou nemocí. Ondrášek jim poskytuje zázemí a kvalitní zdravotnickou péči, díky níž mohou strávit poslední období svého života tam, kde to mají nejraději – doma.

„Z praktického hlediska je pro všechny důležité, že mají dostupnou dvacetičtyřhodinovou pomoc. Naši lidé jsou jím k dispozici nepřetržitě a jsou připraveni řešit jakoukoliv změnu zdravotního stavu nemocného nebo nejistotu pečujících. Snažíme se jim dodat odvahu a pocit jistoty, že péči společně s námi zvládnou,“ vysvětluje Martina Dunděrová.

Jeden den péče v mobilním hospicu vyjde na zhruba 2 000 korun. Výtěžek z Tekuté pomoci od Rybízáku využije Ondrášek na nákup zdravotního materiálu a léků na bolest. „Nejen pacienti, ale i jejich blízcí využívají toto období pro intenzivní společné prožitky. Vnímají, že dostali prostor být tady pro sebe,“ dodává Martina Dunděrová.

24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Mobilní hospic Ondrášek nikdy nespí a je tu pro své pacienty a jejich rodiny kdykoliv potřebují.