Pro některé je založení rodiny tím nejdůležitějším poselstvím v životě. Pro jiné je rodina povinnost a potkávají ji jen zřídkakdy. A pro další je rodinou ta, kterou si sami vybereme – kamarádi. Ať to máte jakkoliv, svou rodinu můžete oslavit v květnu na Mezinárodní den rodiny.


Kdy je Mezinárodní den rodiny

International Day of Families, česky Mezinárodní den rodiny, připadá na 15. květen a oficiálně uznávaným mezinárodním dnem je do roku 1994. V České republice jsme ho začali slavit ale až od roku 2006.

Tento den nám má připomenout význam rodiny v našich osobních životech i ve společnosti. V tento den bychom se měli zamyslet nad tím, jaké jsou vztahy v naší rodině, jak o ně můžeme pečovat a zlepšovat je.

Můžete si zodpovědět například tyto otázky:

  • Mám pocit, že jsem s členy rodiny v pravidelném kontaktu?
  • Zajímám se dostatečně o jejich pocity a tužby?
  • Vím, co nebo čím jim můžu udělat radost? A dělám to?

Jak oslavit Mezinárodní den rodiny

Jak jinak než s rodinou! Setkejte se u jednoho stolu, hodujte, popíjejte víno… prostě oslavujte. Povídejte si, ptejte se, nabídněte pomoc. Anebo společně vyrazte do ZOO, na procházku, za kulturou. Každá společná aktivita se počítá a utužuje rodinné vztahy.

Pokud vás s rodinou dělí stovky, nebo tisíce kilometrů, tak si aspoň zavolejte nebo Skypujte. Ale nemáme tím na mysli žádný pětiminutový hovor, který utnete kvůli spěchu nebo práci. Povídejte si s maminkou, sestrou či dědečkem tak dlouho, jak je to jen možné. Dáte jim tím najevo, že se o ně zajímáte a chybí vám.

Hledáš dárek pro maminku, sestru nebo dědečka? Koukni k nám: