Vyhnout se nákupáku a poště? Jde to! Dali jsme dohromady tipy, které nám usnadňují letošní Vánoce: všechny dárky pořiďte najednou,
kupte víc stejných a balíčky si dejte posílat do práce. Co ještě pomůže, aby byly vaše Vánoce šťastné, veselé a klidné?

Kupte stejný dárek

Udělejte si seznam, komu všemu chcete dát dárek – a vytvořte z nich skupinky, kterým by se líbily podobné dárky. Jednoduše pak vezměte stejný dárek pro všechny. Kolegyni můžete obdarovat stejným dárkem jako kamarádku, babičce dejte to samé jako mámě, tátovi i partnerovi stejně tak. Jednak vám určitě nebudou mít za zlé, že dostali to samé, jednak to nejspíš vůbec nezjistí… Tip naší Moniky: “Letos se všichni kolem mě zamilovali do kosmetiky bez chemie, takže naděluju přírodní pleťové krémy. Od babičky po tchyni je dostanou ženské v naší rodině. Akorát jsem krémy rozlišovala podle typu a stáří… tedy zralosti pleti.”

Vezměte výhodná balení

Pět vín s vánoční etiketou = pět dárků. Letos máte vyřešeno za 720 Kč!

Nejhorší je shánět všechno po jednom! Využijte tedy všechny akce 3+1 zdarma, díky kterým koupíte několik dárků jednou ranou. Pořídíte tak například ponožky, houpací sítě, kosmetiku nebo ovocné vínoTip naší Lenky: “Nerada kupuju zajíce v pytli, a tak sázím na osvědčené jedlé dárky. Letos kupuju osvědčenou kávu z pražírny Cafe Gape, kterou pijeme v práci nonstop, a pak samozřejmě beru útokem ovocná vína. Dostanou je všichni okolo, takže rovnou mířím na vánoční balíčky.”

Kupte dárek navíc

Narazili jste na super teplé ponožky? Parádní, vezměte o jeden kousek navíc. Bude se hodit do zásoby jako záložní dárek, když už nebude čas shánět nic lepšího, případně vám zachrání krk, když vás někdo nečekaně překvapí dárkem. Takže zabalit, nepopisovat jménem… a nezapomenout, co je uvnitř. Tip naší Nikol: “Zásobila jsem se balzámy na rty… a jeden jsem si samozřejmě nechala, na zkoušku, že ano…”

Vykašlete se na fronty

Čekat hodinu na vyzvednutí balíku a pak ho tahat z pošty? Ne, děkujeme! Pro zlepšení adventní atmosféry odmítáme chodit do front, takže všechno objednáváme on-line a necháváme si doručit kurýrem nebo Českou Poštou. K osobnímu vyzvednutí se nám osvědčila Zásilkovna (čím menší pobočka, tím kratší mívají fronty). Stejně tak posíláme i Rybízákova vánoční vína, abyste do Štědrého dne čekáním nezešedli. Tip našeho Petra: “Fakt odmítám stát fronty, takže všechny dárky si nechávám poslat do práce. Easy.”

Objednejte najednou z jednoho obchodu

Čekat na patnáct vánočních zásilek je neekonomické, neekologické a pořádně na hlavu! Takže nechoďte od čerta k ďáblu a nakupte věci v jednom e-shopu, Tip naší Markéty: “Nakupování mě neba, takže mi vyhovuje všechno naklikat najednou a mít vánoční dárky z krku. Všichni stejně vědí, že dostanou lahev Rybízáku… no prostě šťastné a veselé. Akorát si nechám Višňák na svařák.” 😀