Rok 2020 bude na vinařské akce nabitý. A tak pokud vám víkend ve vinném opojení zní jako rajská hudba, rychle vezměte do ruky diáře. Připravili jsme pro vás přehled zajímavých akcí v Čechách i na Moravě pro všechny, kteří se chtějí s vínem blíže seznámit, touží mu porozumět anebo se chtějí od srdce zasmát za zvuku cimbálu a historek bodrých vinařů.

Vinařské akce v lednu

V lednu začneme hezky zvolna. Přece jen máte všichni ještě v hlavě ta přísná novoroční předsevzetí, že? Odměnit se za jejich řádné plnění můžete spolu s námi.

 • V pátek 10. 1. 2020 ve Vinařství u Kapličky v Zaječí, kde vám k tomu zahraje cimbálka.
 • V úterý 14. 1. 2020Praze ve vinárně Na správné adrese, kde se budou degustovat vína z vinařství Líbal.
 • V pátek 24. 1. 2020 v moravské Blatničce odhalíte tajemství snoubení vína a sýrů.
 • Ve čtvrtek 30. 1. 2020 se koná slavnostní vyhlášení soutěže Vinařství roku 2019Brně.

Kam na víno v únoru

V únoru se můžete oddat tanci na jednom z vinařských plesů nebo valentýnské romantice, spojené s degustací kvalitních vín.

 • V sobotu 1. 2. 2020 rozpohybujete své boky na vinařském plese v Moutnicích, v Kobylí nebo v Křepicích u Břeclavi.
 • O týden později, 8. 2. 2020, se plesá ve Velkých Bílovicích a v Čejkovicích u Hodonína.
 • Valentýnský víkend s degustací vína, na který jen tak nezapomenete (pokud to nepřeženete), si můžete dopřát na různé způsoby. V Lednici ve vinařství Annovino na vás čekají růžová vína a koktejly a Jablonec nad Nisou zahalí Dům Vína do svíček a romantické hudby. Valentýnský víkend patří k těm nejžádanějším v roce, takže akce doporučujeme zajistit s předstihem. Ať nejste nuceni strávit večer u brambůrků a Ordinace v růžové zahradě.
 • Pokud se nemůžete rozhodnout, jestli milujete víc chuť vína nebo vůni kávy, podlehněte kouzlu jejich souznění v sobotu 22. 2. 2020. ve Znojmě. Podnik Balance coffee & wine pro vás chystá řízenou degustaci.

Vinařské akce v březnu

V březnu už se nebudeme žinýrovat a skočíme rovnýma nohama do koštování a dalších radovánek pro všechny vínomilce.

 • V sobotu 7. 3. 2020 vyrazte na výlet a užijte si pravý moravský košt s cimbálovou muzikou. Tady jsou naše tipy, kam se můžete právě tento víkend vypravit: Miroslav, Skoronice, Moravské Bránice, Sokolnice, Valtice, Znojmo.
 • Sobota 14. 3. 2020 se ponese ve znamení výstavy vín. Telnice, Kostelec u Kyjova, Blatnice pod Svatým Antonínkem, Čejkovice a Lanžhot zvou na objevování krás Moravy. Více než 200 druhů vín, taneční vystoupení, cimbálka a občerstvení na vás čeká na Festivalu vína ve Ždáru nad Sázavou.
 • Poslední dva březnové víkendy můžete strávit v chládku moravských sklípků. Čekají na vás vinaři v Českém středohoří, Šardicích a Vranovicích.
 • V sobotu 28. 3. 2020 se na vás v Hustopečích chystá gastronomický zážitek a food festival, který můžete zakončit procházkou v mandloňovém sadu, pokochat se výhledem z rozhledny a popít v otevřených sklepech nebo u vinařů v dome U Synků.

 

Přejeme krásné zážitky a nezapomeňte se s námi o ně v komentářích podělit.