Mileniálové tuší a Husákovy děti vzpomínají. Čůčo neboli ovocné víno, bylo oblíbené pití mládeže za totality. Proč? Bylo sladké a levné. Doslova za pár korun jste pořídili láhev, díky které vaše rty chutnaly po rybízu či třešních. Není tedy divu, že je tato retro ikona znovu v oblibě. Jen ve vylepšené verzi.

Co nám o čůču říká odborná literatura

Čůčo je alkoholický nápoj, který vzniká kvašením různých ovocných šťáv. Vyrobit se dá z višně, třešně, rybízu, jahody, švestky, maliny a spousty dalšího ovoce. Vylisovaná šťáva z vyzrálých ovocných plodů se smíchá s vodou, cukrem a kyselinou citronovou do poměru nejvíce podobnému révovému moštu. 

Ovocné víno má v základu méně cukru než to hroznové, proto se do něj cukr dodatečně přidává ve větší míře. Díky své sladké chuti je často podáváno jako dezertní víno a také z něj připravíte skvělý svařák. 

Potom čeká čůčo tzv. očkování ušlechtilými kvasinkami. Teď z něj právě vzniká něco, co je vám určitě také povědomé – oblíbený burčák. V tuto chvíli se dá víno už pít nebo se stočí, ošetří disiřičitanem draselným a dá se odpočívat do sklepa.

Sladké červené čůčo na přípitek

Čůčo sice není nejvíce nóbl nápoj, ale osladí vám večer po náročném dni, je levný a dnes už po něm hlava nebolí.

Kde se výraz čůčo používá a jak vůbec vznikl? 

Původ slova čůčo není tak úplně jasný. Nabízí se možnost, že k nám doputovalo ze slovenského výrazu pro borůvku – čučoriedky. Česká obec Čučice se údajně má jmenovat podle latinského výrazu pro plané víno – čučo. Že by bylo čůčo z latiny? Poslední varianta přichází z italštiny. Italské ciuccio [:čůčo], do češtiny přeloženo, znamená dudlík nebo také cumel.

Ať už je to tak či tak, čůčo zůstalo v oblibě dodnes. Navíc jeho spojováním s bolehlavem, který se dal v osmdesátkách pořídit i v drogerii, už dávno neplatí. Jistě, není to luxusní výběr z hroznů, který zrál ve sklepě déle, než chodíte vy po světě a na opulentních degustacích s ním neohromíte. Ale právě proto, že nestojí majlant, si ho můžete vychutnávat třeba každý den a to bez bolení hlavy či pálení žáhy. Objevování různých ovocných příchutí bude skvělým programem na dámskou jízdou i romantický večer ve dvou.