Mysleli jste si, že na výběru sklenice na víno nezáleží a je to jen pěkná snobárna? Kdepak. Až zjistíte, proč je výběr sklenic na víno tak důležitý, začnete je řešit taky. Zjistili jsme, jaké sklenice na víno jsou ty správné nebo třeba to, jak skleničku na víno správně držet.

Jak možná víte nebo tušíte, každému vínu svědčí jiná teplota. Špatné skladování zkazí jeho víno i chuť, a to zamrzí nejen u dražších vín. Mnoho ale zkazíte i tehdy, když víno nalijete do nesprávné skleničky. Víno bude mít nesprávnou teplotu nebo se do něj dostane moc vzduchu, a to se podepíše již na zmíněné vůni a chuti.

Navíc si před znalci vín můžete utrhnout ostudu, pokud oni na rozdíl od vás berou podávání vína vážně. Se správně zvolenou sklenicí na víno si ale ušetříte i další nepříjemnosti ať už při popíjení vína nebo čištění sklenic.

Než se tedy pustíme do samotných tvarů a typů sklenic na víno, řekneme si ještě něco málo k tomu, jak taková kvalitní sklenice na víno vypadá.

Kvalitní sklenice na víno poznáte podle…

Barva a tloušťka skla

Jistě už jste nikdy slyšeli, že u vína se zkoumá nejdřív barva, pak vůně a nakonec chuť. A proto musí být sklenice na víno čirá, aby nezkreslovala barvu vína.

Nejlepší jsou tenkostěnné sklenice na víno z křišťálového skla. Z těch si užijete víno jako nikdy předtím. Nejsou ale zrovna nejlevnější. Je-li pro vás cena rozhodující, pořiďte si alespoň tenkostěnné sklenice na víno. Barva vína krásně vynikne, a navíc je tenké sklo známkou kvality. Máte jistotu, že výrobce nepoužil na výrobu sklenice šméčkové materiály.

Právě nekvalitní skleničky na víno jsou ty, co se vám doma v jednom kuse rozbíjejí ať už při ručním mytí nebo v myčce. Možná že nakonec investice do kvalitních sklenic, které vám vydrží roky, není tak špatný nápad.

Žádné ozdůbky

Pokud si nalijete víno jen tak k telce, klidně vytáhněte svou oblíbenou skleničku na víno s textem Bad Day. Jestli vám jde ale o maximální chuťový zážitek, pak není jiná správná volba než tradiční sklenice na víno. Ozdoby, výbrusy nebo barevné okraje podle odborníků zastíní barvu a čistotu vína.

Výška stopky

Vyšší stopka = déle chladné víno. A to je obzvlášť pro bílé víno velmi důležité! Pokud tedy kupujete skleničky na bílé víno, volte co nejdelší stopku. Až za ni budete skleničku držet, teplo z vašich rukou se k vínu dostane pomaleji a víno vydrží déle vychlazené.

Sklenička na červené víno se příhodně nazývá balón.

Typy sklenic na víno podle barvy

Tulipán: Univerzální sklenice na víno pro všechny typy vín. V tulipánech se nejčastěji podává růžové a bílé víno. Tulipány jsou záměrně menší než balóny, a to z jednoho prostého důvodu: bílé víno se podává zásadně studené, takže i do skleničky ho patří méně, aby hned nezteplalo.

Balón: Tuhle skleničku si nelze splést. Má buclatý tvar, větší objem a otevřenější hrdlo. Používá se na červená vína burgundského typu jako například Pinot Noir. Buclatý tvar skleničky napomáhá vínům k rozvinutí aromat. A to konzumenty svádí k pravidelnému přivonění a zasnění se nad okouzlující vůní.

Flétna: Z flétny se popíjejí šumivá vína. Ve sklenici nádherně vyniknou jak bubliny, tak pěna při nalévání. Zúžené hrdlo napomáhá shromáždění aromatických látek. Flétny mívají drobné rýhy či laserem vytvořené tečky na dně skleničky, které zintenzivňují perlení a vytváří ve sklence celé šňůry bublinek!

Když to zjednodušíme, obecně platí, že do sklenic s protáhlým kalichem patří bílá vína. Těžká a výraznější vína naopak nalévejte do kratší, široké sklenice.

Sklenice na bílé a růžové víno

Aby toho nebylo málo, některé odrůdy vín mají vlastní speciálně navrženou sklenici, aby byl zážitek z degustace co nejdokonalejší. Sklenice na bílé víno jsou zpravidla nízké a mají uzavřenější hrdlo. Je to hlavně proto, aby méně výrazná aromata nabrala na obrátkách, aby kyselinka byla výraznější a aby vůně ze sklenky byla blíže nosu.

    • Sklenice na Chardonnay: Tvar sklenice víno více provzdušní. Otevřenější hrdlo vede víno ke špičce jazyka, takže je snazší detekovat na patře sladkost a kyselost vína.
  • Sklenice na Sauvignon Blanc: Kalich se směrem od stopky zužuje, čímž popostrkuje květinové a ovocné vůně rovnou do nosu. Užší hrdlo drží víno dál od kyslíku a uchovává ho čerstvé.
  • Sklenice na vína typu Riesling: Menší sklenice s vyšším, užším kalichem s delší stopkou koncentruje ovocné aroma a udržuje víno pěkně vychlazené.

Sklenice na červené víno

Červená vína bývají kořenitá a někdy nahořklá. Aby se taková vína pila hladce a bez protáhlých obličejů, byl jejich tvar dokonale promyšlen. Sklenice na červené víno má tedy širší hrdlo nebo širší mísu a bývá baculatější. Minimalizuje se tak již zmíněná hořkost a vynikne nuance chutí.

  • Sklenice na Bordeaux: Kalíšek má záměrně větší plochu, aby prodloužil cestu ze skleničky do úst. To pomáhá k lepšímu rozptýlení etanolu. Širší otevření kalíšku navíc minimalizuje hořkost.
  • Sklenice Burgundy: Ve sklenici se lépe hromadí aroma, hlavně jemných vín, a díky širší míse s užším vrcholem nasměruje víno na špičku jazyka, aby konzument hravě rozeznal jednotlivé chutě.

Jak držet skleničku na víno?

Skleničku na víno držíme jedině za stopku! Kdybyste sklenici svírali v dlaních, víno rychle zteplá. A to není, hlavně v případě bílého vína, žádoucí. Navíc kalíšek oťapkaný od prstů také nevypadá zrovna krásně, pokud k němu přikusujete sýr rukama.

A je tu ještě jeden dobrý důvod pro to, proč držet skleničku za stopku: Snazší degustace. Získáte dokonalý „výhled“ na její zlatavou nebo naopak tajemně rubínovou barvu a se sklenkou můžete pro efekt (a pro frajerský pocit) znalecky zakroužit.

Skleničky na víno mějte vždy perfektně čisté a vyvětrané. Ze sklenice nesmí být cítit zatuchlina ani saponát, a už vůbec ne, aby na sklenicích byly viditelné částečky prachu, smítka z utěrky či zaschnuté kapky vody. To byste jako hostitelé moc skvělý dojem neudělali.

Pokud i vám tyhle neduhy vadí, sklenky skladujte na otevřených policích nebo je zavěste na závěsný držák pro sklenice.

 

A jak to máte se skleničkami na víno vy? Řešíte to, nebo si bez ostychu nalijete Rulandské šedé do obří sklenice na víno?